Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Д.В. Шевченко

Глава держави

Організація та проведення виборів в ЗК.

Мажоритарна виборча система(МВС)більшість). Види:

· МВС відносної більшості - перемогу отримує особа яка набрала більшу кількість голосів ніж інші, перевага системи полягає в тому, що вибори завжди є результативними. В тім істотним недоліком такої ВС є те, що не враховуються голоси осіб які проголосували за інших кандидатів. Крім того використання такої ВС призводить до того що можуть спотворюватися результати виборів(коли за представників відповідних ПП голосують менше ніж за представників іншої ПП. однак перші отримують більше місць в парламенті). Є округ А,Б,В. В окрузі А існує 3 особи від 3х ПП., консерванти-30%, ліберальної 25%,альянсу 20% , округ Б- консерванти-10%, лейбористи-9%, альянс-5%,округ В:Л-70,К-10%,Альянс5%.

· МВС абсолютної більшості – перемогу отримує особа яка набрала 50%+1.недоліком є те, що може бути затягуватися виборчого процесу. Вибори П. Франції, 1 тур - МВС АБ, 2 тур – МВС ВБ.

· МВС кваліфікованої більшості.

Пропорційна виборча система - спрямована на те, щоб мінуси МВС ліквідувати:враховується думка меншості. Квота створюється з метою аби малопотужні ПП не потрапили до парламенту.

· З жорсткими списками – не впливає на рейтинг кандидата, найбільш невдала. Голосування відбувається за політичну силу, але особа не знає хто саме входить до політичної сили. Умова яка пов’язана в межах ПП відбувається відкрите формування виборчих списків.

· З відкритими списками – суть полягає втому, що виборці проставляють номери і формують рейтинги ПП .

Змішана виборча система – спрямована на пом’якшення МВС і ПВС,50% за МВС, 50% ПВС.

Принципи які застосовуються, винятки з принципів.!!!!!!!!!!

Прямі і непрямі вибори.(ВБ) – подивитися!!!!!

 

Юридична форма глави держави.

В юридичній літературі виділяють наступні форми глави держави:

1) Монарх, влада якого успадковується( ВБ);

2) Монарх, який обирається монархічною сімєю(Саудівська Аравія монарх обирається

3) Монарх який обирається внаслідок федеративно-територіального устрою держави (Малайзія, ОАЕ)

4) Президент, який обирається безпосередньо населенням або непрямим способом(США)

5) Колегіальний глава держави. Приміром у Швейцарії федеральні збори обирають федеральну раду, яка є урядом зі складу якої обирається президент терміном на один рік без права бути переобраним, фактично функцію глави держави здійснюється колегіально федеральною радою. Посада президента існує з метою виконання дипломатичних функцій, так само інститут колегіального глави держави властивий для Куби і КНР, приміром китайські збори народних представників обирають главу держави, однак функції глави держави здійснюють колегіально. В цьому ж контексті окремо слід виділити таке явище як двоглава призедентура, так в Ірані обраним населенням президента функції глави держави виконує також теократичний лідер, який обирається вищим духівництвом;

6) Генерал-губернатор в країнах британської співдружності(Канада,НЗ). Генерал-губернатор призначається короною, однак таке призначення здійснюється за поданням прем’єр-міністра країни – домініона;

7) В окремих випадках функції глави держави може здійснювати глава уряду.

Заміщення посади глави держави та припинення його повноважень.

При монархічній формі державного управління влада монарха має спадковий характер, що обумовлює наявність порядку престолонаслідування. Виділяють наступні системи престолонаслідування:

1. Салічна система право на престолонаслідування належить лише представникам чоловічої статті;

2. Кастильська система(Іспанія). Право на престолонаслідування належить представникам як жіночої так і чоловічої статті, однак перевага за однакового ступеня спорідненості надається чоловікам. Для позначення цієї системи: Молодший брат «усуває старшу сестру»;

3. Шведська система. Однакове право на спадкування престолу в однаковій мірі належить як чол. так і жінкам династійної сім ї;

4. Австрійська модель. Жінки мають право на спадкування титулу глави держави лише за умови відсутності чоловіків які б могли успадкувати титул монарха;

5. Виборна монархія(ОАЕ, Малайзія).

Способи заміщення посади президента.

В змішаних і президентських республіках глава держави в більшості випадках обирається населенням(виняток США). При цьому традиційно для обрання президента у першому турі використовується мажоритарна система абсолютної більшості, за умови, коли жодна особа не набирає абсолютну більшість, призначається другий тур, де претендентів 2е, які набрали найбільшу кількість голосів при цьому в 2му турі використовується МСВБ. Певною специфікою характеризується……. президента в ряді країн ЛА, в цих країнах в 1-му турі президент обирається на основі МСАБ а в 2 -му турі(за умов не набрання голосів в 1му турі) вибори президента здійснює парламент.

Окремо слід розглянути заміщення посади глави держави в країнах з парламентарною формою республіки. В них президент обирається парламентом при чому в 1му турі для обрання на посаду президента в більшості випадків необхідно набрати кваліфіковану більшість голосів(2/3) в наступному для обрання достатньо набрати абсолютну більшість голосів.

Окремого розгляду потребує ротація. Принцип ротації передбачає встановлення обмежень на кількість перебувань особи на посаді глави держави, здебільшого в конституціях ЗР можливість перебування на посаді президента обмежується 2ма строками при цьому використовується 2 види формулювань:

1. особа не може бути обрана більше 2х разів

2. особа не може бути обрана більше 2х разів поспіль.

Принцип ротації не був формально закріплений.

В окремих країнах на конституційному рівні принцип ротації не передбачений( Франція).

В окремих випадках на конституційному рівні забороняється перебувати на посаді глави держави більше 1го разу(Мексика).

Як правило президенти обираються на 4-5 років. Парламентерська форма правління – Італія(6 років).

Президент у випадку дострокового припинення повноважень……обов’язки президента може виконувати спікер, віце-президент або прем’єр-міністр. В контексті дострокового припинення повноважень необхідно розглянути процедуру імпічменту. На сьогоднішній день виділяють наступні моделі процедури імпічменту:

1) Американська. Суть полягає в тому що висунення звинувачення та остаточне прийняття рішення щодо зняття президента приймається парламентом. Імпічмент в цій моделі розглядається як інститут конституційної відповідальності. Таким чином після зняття президента в порядку імпічменту притягнення особи до інших видів відповідальності відбувається в загальному порядку судами аг юрисдикції теоретично в цій моделі імпічмент не розглядається як інститут пол. Відповідальності.

2) Французька. Імпічмент ініціюється парламентом однак остаточне рішення приймається спеціально створеним судовим органом який формується парламентом(франція – високий суд правосуддя). Для цієї моделі характерно те, що притягнення до відповідальності має як конституційний так і кримінальний характер. Таким чином в межах цієї процедури одночасно з вирішенням питання про імпічмент розглядається питання притягнення особи до кримінальної відповідальності.

3) Німецька. Питання про притягнення імпічменту ініціюється парламентом, але остаточне рішення приймає орган конституційної юстиції - федеральний конституційний суд Німеччини. Після того як президент усунутий в порядку імпічменту притягнення до інших видів відповідальності здійснюється в загальному порядку( конституційний суд не вирішує питання про притягнення до інших видів відповідальності окрім конституційного).

САМОСТІЙНО:Уряд ЗК, моделі (Німецька, Італійська), ОМС


Читайте також:

  1. Кирило-Мефодіївське товариство. Т. Г. Шевченко.
  2. Кирило-Мефодіївське товариство. Т. Г. Шевченко.
  3. Т.Г.Шевченко - Художник
  4. Т.Шевченко – художник.
  5. Тарас Шевченко
  6. У чому полягає історичне значення та роль Т.Г.Шевченко в житті українського народу?
  7. ШЕВЧЕНКО В.П.




Переглядів: 1647

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система гарантій конституційних прав та свобод людини і громадянина в зарубіжних країнах | Мур Фокса

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.