Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дисертація

Монографія

Інші форми представлення результатів наукового дослідження

Монографія — спеціальне наукове дослідження, присвячене літературному викладенню однієї проблеми. Монографія відрізняється від статті ширшою постановкою проблеми, аргументованістю роздумів, їх доказовістю, посиланням на докази (літературні джерела, розрахункові дані, осцилограми, графіки, діаграми, показники роботи підприємств та ін.).

Монографія зазвичай має довідковий апарат: список використаної літератури, хронологічний довідник, тематичний або іменний покажчик.

Структура монографії включає самостійні розділи, підрозділи, пункти і підпункти, які мають заголовки, певну систему кодування таблиць, рисунків, формул та ін. Заголовки і підзаголовки розділів повинні сприяти динамічному викладенню матеріалу дослідження та обов'язково розкривати зміст частин роботи.

Робити висновки після кожного розділу або підрозділу не обов'язково, але бажано наводити коротеньке резюме, яке посилює сприйняття викладеного матеріалу.

Остаточні висновки є обов'язковою частиною монографії. У них викладають результати дослідження, формулюють проблеми, які потребують подальшої розробки. Наприкінці монографії вміщують список використаної літератури, додатки, умовні позначення та інші атрибути наукового апарату. Література з теми дослідження має пізнавальне значення, тому до списку слід включати статті, які містяться у збірниках наукових праць, звіти із закінчених науково-дослідних тем, виконаних іншими вченими. Ці звіти зазвичай зберігаються в бібліотеці організації, де вони були виконані, і є власністю вузького кола фахівців.

 

Дисертація за обраною темою дослідження не відрізняється структурою від монографії. Вона має лише інше функціональне призначення.

Дисертація — кваліфікаційна наукова робота в певній галузі знань, яка містить сукупність наукових результатів і положень, висунутих автором для публічного захисту, і засвідчує особистий внесок автора в науку та його здобутки як науковця. Основою дисертації є виконані та опубліковані наукові праці, відкриття або великі винаходи, впроваджені у виробництво машини або технологічні процеси.

Для оперативного ознайомлення з основним змістом, результатами, висновками і рекомендаціями автора дисертації, ним складається також автореферат, де висвітлюються внесок автора у розроблення обраної проблеми, ступінь новизни і практична значимість результатів дослідження.

Крім цього, дисертація обов’язково супроводжується анотацією, яка наводиться у авторефераті і містить коротке викладення змісту представленої науково-дослідної роботи (як вказувалось вище – див. розд. 1.11 матеріалів практичних занять, - анотацію додають і до інших розглянутих різновидів наукових праць, в тому числі до статті, реферату та монографії). В анотації дається рекомендаційна характеристика твору з погляду змісту, наукового та практичного значення, форми та інших особливостей.

Анотації наводяться також в книгах, брошурах, тематичних планах і рекламних матеріалах, а також у бібліографічних посібниках і картках.

Нижче наведений зразок анотації.

Томчук В. І. Гідроімпульсний привод вібраційного руху робочого органу розкочувальної машини для виготовлення кільцевих заготовок. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.02.03 – системи приводів. – Вінницький державний технічний університет, м. Вінниця, 2003.

Дисертація присвячена теоретичному узагальненню і вирішенню наукової задачі створення та дослідження гідроімпульсного привода вібраційного руху робочого органу розкочувальної машини для виготовлення кільцевих заготовок підвищеної якості за новим високоефективним способом. Розроблено нову принципову схему такого приводу та розглянуті можливості її реалізації при різних варіантах підключення віброзбуджувача до порожнин силового гідроциліндра “на вході” або “на виході”, що забезпечує вибір бажаного режиму навантаження. Проведено аналіз структурних схем приводів рухомих ланок вібраційної розкочувальної машини та на його основі розроблено відповідні математичні моделі. Досліджена математична модель привода вібраційного руху робочого органу розкочувальної машини. Чисельні результати аналітичних досліджень, що отримані за допомогою ПЕОМ, підтверджені експериментально. Розробленометодику проектного розрахунку параметрів гідроімпульсного приводу та його двокаскадного золотникового віброзбуджувача для створення нового типу вібраційних розкочувальної машини.

Ключові слова: гідроімпульсний привод, віброзбуджувач, вібраційна розкочувальна машина, кільцева заготовка.

 


Читайте також:

  1. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора наук: загальна характеристика
  2. Дисертація: визначення поняття, основні види
  3. Здобувачі наукового ступеня, які працюють над дисертаціями поза докторантурою або аспірантурою




Переглядів: 557

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Демосфен | Патенти

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.053 сек.