Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Первинна документація господарських операцій

VII. Документація та інвентаризація

Облік процесу реалізації

 

Реалізація продукції, робіт і послуг є важливий і за­вершальний етап кругообігу засобів підприємства. Тут нату­ральна їх форма набирає характеру грошової.

Основні завдання обліку процесу реалізації — це забезпе­чення інформації про обсяг реалізованої продукції в розрізі її окремих видів та виявлення фінансових результатів як щодо під­приємства в цілому, так і відносно окремих видів продукції, а також забезпечення контролю за формуванням повної собівартості про­даної продукції та рівнем реалізаційних цін.

Процес реалізації завжди передбачає, з одного боку, переда­чу відповідної продукції від виробника покупцеві, а з іншого — проведення розрахунків згідно з договірною ціною даної продукції. Отже, кожен вид продукції, що реалізується, матиме дві оцінки: одну для самого виробника — виробничу собівар­тість, іншу — для покупця (ціну реалізації). Облік процесу реа­лізації відображується на рахунках класу 7 і 9. На дебеті рахун­ків класу 9 відображують виробничу собівартість реалізованої продукції, витрати в процесі реалізації продукції (рахунки 90, 92, 93), а на кредиті рахунків класу 7 (рахунки 70 — 72 та ін.) — її реалізаційну вар­тість, суму виручки. При цьому на дебеті цих рахунків (класу 7) відображують податки, що підлягають оплаті, та відрахування з доходів, як-от: знижки, надані покупцеві, повернення ним уже оплачених товарів та ін. Порівнювання цих двох оцінок продукції дає змогу визначити фінансовий результат від її реалізації (рахунок 79).

Готова продукція на промислових підприємствах щоденно чи з певною періодичністю протягом місяця надходить із виробниц­тва. У цей же період її реалізують відповідним по­купцям за встановленою конкретною ціною.

Оскільки готова продукція в поточному обліку відображається за плановою собівартістю, то на кінець місяця виникає необхід­ність розрахувати та списати відхилення фактичної собівартості від планової щодо реалізованої частини продукції.

 

Документація — це спосіб суцільного, безперервного первинного відображення об'єктів бухгалтерського обліку шляхом їх документального оформлення.

Оскільки на підприємстві здійснюється велика кількість різноманітних господарських операцій, існує багато різних за своїм змістом і формою документів. Більшість їх взаємопов'язана, і зміст одних документів випливає зі змісту інших.

Бухгалтерський документ являє собою письмове свідоцтво, яке підтверджує факт здійснення господарської операції, право на її здійснення або встановлює матеріальну відповідальність працівників за довірені їм цінності. Первинні господарські операції відображаються на паперових і машинних носіях інформації.

Первинні документи, у тому числі на паперових і машинних носіях інформації, повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); код форми; дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складений документ; зміст і обсяг господарської операції; вимірники господарської операції; посаду особи, відповідальної за ведення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші знаки, що однозначно ідентифікують особу, яка здійснювала господарську операцію.

Залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути віднесені додаткові реквізити.

У випадках складання документів на машинних носіях інформації підприємства, установи зобов'язані своїм коштом і власними силами виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу контролюючих або судових органів і своїх клієнтів.

Первинні документи мають бути складені в момент здійснення операції, а якщо це неможливо, то безпосередньо після її закінчення.

Відповідальність за своєчасне і якісне складання документів, передачу їх у встановлені терміни для відображення в бухгалтерському обліку, за достовірність даних, наведених у документах, несуть особи, які склали й підписали ці документи.

В Україні єдину типову форму первинних документів за напрямами обліку розробляють централізовано. Розроблені первинні документи є обов'язкові для виконання на підприємствах. Такі первинні документи в практичній роботі називають уніфікованими формами (наприклад, форми касових документів, банківських документів і т. д).

Бухгалтерські документи класифікуються за такими ознаками: призначенням; порядком складання; способом охоплення операцій.

Необхідна для відображення в бухгалтерському обліку інформація, яка міститься в ухвалених до обліку первинних документах, накопичується і систематизується в облікових реєстрах, рекомендованих Міністерством фінансів України. Підприємства, які складають облікові регістри на машинних носіях, зобов'язані забезпечити технічні засоби для їх відтворення в зручному для читання вигляді.

Після обробки первинні документи й облікові реєстри, звітність підлягають обов'язковій передачі на архівне зберігання.

Термін збереження первинних документів, облікових реєстрів, звітності в архіві підприємства визначається Головним архівним управлінням при Кабінеті Міністрів України.

 


Читайте також:

  1. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  2. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  3. Автоматизація касових операцій
  4. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  5. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
  6. Аналіз динаміки та структури валютних операцій
  7. Аналіз доходів та витрат від операцій з цінними паперами.
  8. Аналіз ефективності кредитних операцій
  9. Аналіз основних систем трудового і професійного навчання: предметної, предметно-операційної, операційної, операційно-предметної, системи ЦІП, операційно-комплексної тощо.
  10. Аналіз пасивних операцій банку
  11. Аудит банківських та кредитних операцій
  12. Аудит витрат операційної та іншої діяльності




Переглядів: 901

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік процесу виробництва | Інвентаризація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.