Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Доставка вугілля в лавах

Гідравлічна відбійка вугілля

Виймання вугілля стругами і скреперостругами

За стругового та скреперостругового виймання на відміну від комбайнового вугілля не ріжеться, а сколюється виконавчим органом.

Стругова установка (рис. 8-7) складається зі струга 1, на корпусі якого встановлені різці; приводів 2 і 3, тягового ланцюга 4, вибійного конвеєра 5, домкратів переміщення 6, гідро- та електроустаткування, яке розміщується в штреку.

Струг будь-якої установки переміщується між груддю вибою і ставом конвеєру, відділяє вугілля від пласта і одночасно навантажує його на працюючий конвеєр своїм лемешеподібним корпусом. Продуктивність установки значно знижується при наявності в пласті включень

 

Рис. 8‑7 – Стругова установка

Розрізняються статичні й динамічні струги. Перші руйнують вугілля на поверхні вибою струганням. Конструкція динамічного струга передбачає динамічний вплив руйнуючого інструменту на масив.

Порівняно з комбайнами струги простіші за конструкцією, мають менші питомі енерговитрати, забезпечують кращу сортність вугілля і більш безпечні умови праці.

Скрепероструги мають такий самий принцип відбійки вугілля, що і струги. Проте конструкція скреперостругових установок простіша. Вугілля відбивається різцями, закріпленими на скреперах, якими воно доставляється з лави до транспортної підготовчої виробки. Простота й надійність скреперостругових установок дозволяє використовувати їх для розробки надто тонких пластів.

 

Рис. 8‑8 – Скреперостругова установка

Гідравлічний спосіб видобутку вугілля був запроваджений В. С. Мучником, майже п’ятдесят років тому. Цей спосіб відбійки вугілля характеризується максимальною технічною простотою. За цього способу масив руйнується кінетичною енергією водяного струменя, який викидається із ствола гідромонітора під великим тиском. Відбите вугілля змішується з водою внаслідок чого утворюється пульпа, яка самопливом рухається по гірничих виробках до місця видачі її на поверхню.

При використанні гідровідбійки застосовуються гідромонітори з насадками, діаметр отвору яких дорівнює 17…32 мм. Тиск води у струмені на виході змінюється від 4 до 12 МПа, а витрати води — від 150 до 450 м³/год.

Гідравлічна технологія відзначається великою продуктивністю, високою надійністю та кращими умовами праці робітників.

 

Вугілля в лавах доставляється конвеєрами, скреперостругами або самопливом. В довгих очисних вибоях на пластах де вимагається наважка вугілля, майже всюди для його транспортування використовують скребкові конвеєри. Принцип їх дії — переміщення вантажу волочінням по нерухомому рештачному ставу за допомогою скребків, що закріплені на тяговому ланцюгу, якому надають рух привідні станції.

Скребкові конвеєри поділяються на дві групи; розбірні переносні та нерозбірні пересувні.

Розбірні переносні скребкові конвеєри можуть бути одно — і дволанцюговими. Вони призначаються для доставки вугілля у комплексі з широкозахватними комбайнами. Зараз здебільшого ці конвеєри використовуються під час ведення підготовчих робіт, область їх використання на очисних роботах обмежена.

Нерозбірні пересувні гнучкі конвеєри призначені для доставки вугілля під час роботи у комплексі з вузькозахватними комбайнами або стругами. Нерозбірні конвеєри пересуваються на вибій окремими ділянками або в кінці виїмкового циклу одночасно по всій довжині лави а допомогою гідродомкратів. Крім доставки вугілля пересувні конвеєри виконують функції напрямних для переміщення комбайну або стругу.

Самопливна доставка застосовується в лавах крутосхилих та крутих пластів. Ковзання або скочування вугілля проходять безпосередньо по підошві або по дерев'яних настилах, стальних листах, жолобах та трубах, що мають похил до горизонталі більше 15°. Досвід показує, що самопливний спосіб транспортування найбільш економічний. Його перевагами є: простота, практично необмежена продуктивність, можливість накопичення вантажу, відсутність електромеханічного устаткування. До недоліків слід віднести значне подрібнення вугілля та велике пилоутворення.

Крім самопливної, скреперної і конвеєрної доставки в разі використання агрегатів (АЩ, АНЩ, АФК) для очисних робіт передбачена доставка вугілля у вибої конвеєростругами, коли вугілля транспортується каретками з різцями закріпленими на нескінченному ланцюгові.

Скреперна доставка вугілля використовується за скреперостругового виймання. Основні його переваги — велика надійність та можливість використання при безлюдній технології очисних робіт.

 


Читайте також:

  1. Гранулометричний склад вугілля
  2. Доставка і завантаження руди
  3. Збагачення вугілля у протитечних гравітаційних апаратах
  4. Короткі відомості з історія видобутку вугілля
  5. Сушіння вугілля
  6. Технологічні операції при збагаченні вугілля
  7. Технологічні схеми збагачення вугілля у важких середовищах і регенерації магнетитових суспензій
  8. Утворення вугілля.




Переглядів: 729

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні поняття про системи розробки потужних пластів | Кріплення очисних вибоїв

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.