Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сепаратори для збагачення у важких середовищах

Властивості мінеральних суспензій

Найбільше важливі властивості суспензії - щільність, грузькість і стійкість.

Щільність суспензії - відношення її маси до займаного обсягу. Щільність суспензії - основна властивість, що визначає можливість поділу в ній матеріалу. Вона залежить від щільності речовини, яка збільшує вагу середовища і його утримання.

Грузькістю суспензії називають її властивість чинити опір переміщенню прошарків щодо один одного.

Грузькість збільшується зі зростанням щільності суспензії, дисперсності речовини, яка збільшує вагу середовища і залежить від утримання і складу вугільного шламу, що знаходиться в ній .

Магнетитові суспензії при високому утриманні речовини, яка збільшує вагу середовища, наявності шламу і глини стають структурно грузлими. У таких суспензіях погіршується поділ вугілля, особливо дрібних зерен, що не спливають і не тонуть, тому що вони не можуть перебороти опір середовища.

Стійкість суспензії - спроможність зберігати щільність протягом порівняно тривалого періоду часу в різноманітних по висоті прошарках.

Стійкість суспензії визначається швидкістю осадження твердої фази, що залежить від крупності, складу, щільності й утримання речовини, яка збільшує вагу середовища в суспензії.

Конструкції важкосередовищних сепараторів різноманітні і можуть бути класифіковані по ряду ознак:

по крупності збагачуваного вугілля - сепаратори для значних і середніх класів, сепаратори для дрібних класів;

за принципом дії - із розшаруванням у гравітаційному полі сил, із розшаруванням у відцентровому полі сил;

по числу кінцевих продуктів збагачення - двопродуктові, трьохпродуктові;

по засобу стабілізації щільності суспензії - із механічним перемішуванням суспензії, із висхідним або спадним прямуванням, із горизонтальним прямуванням, із комбінованим прямуванням;

за формою робочої камери - пірамідальні, конусні, коритні, барабанні;

по засобу видалення продуктів збагачення - із самопливним видаленням, за допомогою скребкового конвеєра, ланцюгового пристрою, лопатевого пристрою, елеваторного колеса.

Конструкція сепаратора повинна забезпечувати підтримку стійкої щільності суспензії в зоні розшарування збагачуваного матеріалу, повне розшарування матеріалу по щільності, швидке видалення з ванної сепаратора продуктів збагачення і достатньої продуктивності.

Сепаратори для збагачення значного вугілля. Сепаратор двопродуктовий із вертикальним елеваторним колесом типу ВКВ застосовують для збагачення вугілля класу 13-300 мм і забезпечують високу ефективність поділу Ерт = 30...50.

Для збагачення дрібного вугілля у важких суспензіях використовують гідроциклони двох типів: циліндроконічні двопродуктові і каскадні трьохпродуктові.

 

Рис. 14‑10 – Схема двопродуктового важкосередовищного гідроциклону:

1 – живлячий патрубок, 2 – приймальна камера, 3 – зливна камера, 4 – зливна насадка, 5 – циліндрична частина, 6 – конічна частина, 7 – нижня насадка.

Принцип роботи двопродуктового важкосередовищного гідроциклону полягає в наступному. Вугілля і суспензія під напором тангенціально надходять у приймальну камеру гідроциклону. Під дією відцентрової сили суспензія в гідроциклоні розшаровується, при цьому щільність її зростає від центру до стінок гідроциклону. Частки збагачуваного матеріалу також розшаровуються по щільності. Легкі фракції спливають на поверхню суспензії і разом із частиною суспензії виходять із гідроциклону через зливальну насадку. Матеріал більш високої щільності переміщається по спіралі уздовж стінок гідроциклону і розвантажується через нижню насадку.

Трьохпродуктовий гідроциклон-сепаратор складається з двох послідовно встановлених гідроциклонів, призначених для поділу матеріалу на три кінцевих продукту (концентрат, промпродукт і відходи) при використанні суспензії однієї щільності, що надходить у перший гідроциклон.

 

Рис. 14‑11 – Схема трьохпродуктового каскадного гідроциклону-сепаратора:

1 – циліндричний гідроциклон; 2 – патрубок живлення; 3 – зливний патрубок; 4 – камера сливу; 5, 7, 12 – розвантажувальні патрубки; 6 – камера для прийому відходів; 8 – випускна насадка; 9 – конічна частина гідроциклону; 10 – зливний патрубок; 11 – циліндрична частина гідроциклону; 13 – камера зливу; 14 – перехідний патрубок

Принцип поділу в трьохпродуктовому гідроциклоні заснований на спроможності магнетитової суспензії розшаровуються у відцентровому полі, у результаті чого щільність суспензії, що переходить із першого апарата в другий, стає вище щільності суспензії, що знаходиться в системі циркуляції.

Гідроциклони випускають у комплекті з допоміжним обладнанням, необхідним для роботи важкосередовищних гідроциклоних установок.


Читайте також:

  1. Визначення важких металів
  2. Випромінювання солі важких Ме фаги
  3. Граничні норми підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми
  4. Дія на людину важких металів, отрутохімікатів та СДОР
  5. Етносоціологія – галузь соціології, що досліджує соціальні процеси у різних етнічних середовищах, етнічні процеси у соціальних групах.
  6. Європа знань” тепер уже широко визнана як незамінний чинник соціального й гуманітарного розвитку, а також як необхідний компонент обєднання та збагачення європейської людності.
  7. Збагачення вугілля у протитечних гравітаційних апаратах
  8. Кислотно-основне титрування в неводних середовищах
  9. Класифікація мінеральних матеріалів залежно від їх поводження в агресивних середовищах
  10. Криві збагачення
  11. НУКЛЕОСИНТЕЗ ВАЖКИХ І НАДВАЖКИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПРИ ВИБУХУ СУПЕРНОВОЇ
  12. Помели пшениці без збагачення проміжних продуктів




Переглядів: 759

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Загальні відомості | Технологічні схеми збагачення вугілля у важких середовищах і регенерації магнетитових суспензій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.