Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Кислотно-основне титрування в неводних середовищах

Метод кислотно-основного титрування в неводних розчинниках застосовується для кількісного визначення речовин ,які являють собою кислоти ,основи або солі ,титрування яких у воді затруднене або неможливе через слабкі кислотно-основні властивості або малу розчинність . В неводних розчинах різко змінюється кислотно-основні властивості різних речовин. В залежності від розчинника одна і та речовина може бути кислотою, основою або взагалі не проявляти кислотно-основних властивостей.

Точність кислотно-основного титрування індивідуальних речовин в даному розчиннику визначаються величиною константи титрування (Кт) ,яка залежить від йонного добутку середовища (Кі) , в якому відбувається титрування і константи дисоціації титрованої речовини в цьому середовищі (КА) (відщепленого протона). Для випадку титрування кислот, а для випадку титрування основ КТА.

У всіх чотирьох випадках титрування тим краще ,чим менша величина КТ ,що і визначає вибір середовища для титрування . Значення величини КІ для ряду розчинників і КА для деяких речовин наведені у таблицях.

До сполук, які можуть титруватись як кислоти (випадок 1) належать : карбонові кислоти, феноли, барбітурати, сульфонаміди,амінокислоти і інші. До сполук , які можуть титруватись як основи (випадок 2) належать : аміни ,гетероциклічні сполуки, які містять азот, аміди ,амонієві основи і інші.

Найкращі умови титрування для слабких кислот досягається в основних неводних розчинниках ,таких як піридин , диметилформамід ; для слабких основ – в кислих неводних розчинах, таких як оцтова кислота і оцтовий ангідрид.

Солі органічних і деяких мінеральних кислот можуть бути так само, як і основи титрування в кислих розчинах.

У випадку титрування солей галогеноводневих кислот перед титруванням додають розчин ацетату окисленої ртуті для зв'язування йонів галогенів в малодисоційовані сполуки. При використанні оцтового ангідриду в якості розчинника можливе титрування солей галогеноводневих кислот, переважно хлоридів, без додавання ацетату окисленої ртуті.

Для роздільного титрування сумішей кислот або сумішей основ (випадки 3 і 4) використовують диференціюючи розчинники, тобто розчинники з величиною рКі, яка перевищує 15, не володіючі кислотно-основними властивостями, такі як кетони, нітрили, нітрометан.

У ряді випадків для титрування застосовують суміші неводних розчинників з апротонними розчинниками: бензолом, хлороформом і іншими, присутність яких зменшує йонний добуток середовища (Кі), що може сприяти покращенню умов титрування.

Титрування в неводних розчинах може бути проведене як з індикатором так і потенціометрично з використанням в якості індикатора оборотніх до протона електродів.

При титруванні в основних розчинниках слід приймати міри для захисту титрованого розчину і титр анта від карбону (ІV) оксиду, який міститься у повітрі. Титрування краще проводити в атмосфері інертного газу.

 


Читайте також:

  1. Амперометричне титрування
  2. Броматометрія, зворотне титрування, з йодометричним закінченням
  3. Вибір індикатора . Криві титрування
  4. Визначення кінця титрування
  5. Етносоціологія – галузь соціології, що досліджує соціальні процеси у різних етнічних середовищах, етнічні процеси у соціальних групах.
  6. Класифікація мінеральних матеріалів залежно від їх поводження в агресивних середовищах
  7. Криві титрування
  8. Метод кислотно-основного титрування
  9. Поширення автохвиль в однорідних середовищах
  10. Ревербератори в неоднорідних середовищах
  11. Розрахунки в методі кислотно-основного титрування




Переглядів: 3070

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Титрування слабкої кислоти сильним лугом. | Розрахунки в методі кислотно-основного титрування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.