Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Амперометричне титрування

Прилади

Переваги та недоліки капаючого ртутного електрода.

Капаючий ртутний електрод володіє рядом переваг перед іншими видами мікроелектродів. По-перше, для нього характерний високий перенапруга виділення водню з іонів водню. Це дозволяє вивчати відновлення багатьох катіонів з кислих розчинів. По-друге, поведінка електрода не залежить від передісторії, оскільки його поверхня безперервно поновлюється. Тому отримують відтворювані вольтамперні криві незалежно від того, для яких цілей електрод використовувався раніше. По-третє, відтворений середній струм досягається миттєво при будь-якому накладене потенціалі. Найбільш серйозним недоліком капаючого ртутного електрода є легка окислюваність ртуті. Це властивість сильно обмежує можливість використання ртуті в якості анода. При потенціалах більш позитивних, ніж 0,4 В (відносно насиченого каломельного електрода), спостерігається утворення ртуті (I), і виникає струм маскує полярографічні хвилі інших здатних до окислення речовин в аналізованому розчині. Тому що капаючий ртутний електрод можна використовувати тільки для визначення відновлюються або дуже легко окислюються речовин. Іншим недоліком капаючого ртутного електрода є його громіздкість і вихід з ладу при засміченні.

 

Комірки. Звичайна комірка загального призначення для полярографічних вимірювань показана на рис.1. Аналізований розчин відділений від каломельного електрода диском із спеченого скла і пробкою з агар-агару з доданим до нього для забезпечення електропровідності хлоридом калію. Такий місток легко виготовити, і він може працювати протягом тривалого періоду часу за умови, що реакційне відділення комірки в неробочому стані заповнено розчином хлориду калію. Капілярний відвід призначено для пропускання через розчин азоту або іншого газу. Щоб оберегти розчин від поглинання кисню під час виконання аналізу, над поверхнею розчину пропускають газ.

У найпростіших пристроях в якості електрода, який не поляризується використовують шар ртуті на дні посудини з розчином проби. Виміряні в такій комірці потенціали півхвиль відрізняються від табличних значень, отриманих відносно насиченого каломельного електрода.

 

Полярографічний метод можна застосувати для визначення точки еквівалентності, якщо хоча б один з учасників реакції або її продукт окислюється або відновлюється на мікроелектродах. У цьому випадку струм, що протікає через полярографічну комірку, є при деякому фіксованому потенціалі функцією обсягу титранту (або часу, якщо титрант генерується кулонометрично при постійній силі струму). Ця залежність по обидві сторони від точки еквівалентності виражається прямими з різними нахилами, які перетинаються в кінцевій точці.

По суті своїй метод амперометричного титрування більш точний, ніж полярографічний, і в меншій мірі залежить від характеристик капіляра і індиферентного електроліту. Більше того, немає необхідності в термостатування, хоча в процесі титрування температура повинна зберігатися постійною. Нарешті, визначається речовина не обов'язково має бути активним на електроді, цілком достатньо, якщо електроактивні є титрант або продукт реакції.

 


Читайте також:

  1. Броматометрія, зворотне титрування, з йодометричним закінченням
  2. Вибір індикатора . Криві титрування
  3. Визначення кінця титрування
  4. Кислотно-основне титрування в неводних середовищах
  5. Криві титрування
  6. Метод кислотно-основного титрування
  7. Розрахунки в методі кислотно-основного титрування
  8. ТЕМА: МЕТОДИ КІЛЬКІСНОГО АНАЛІЗУ. ТИТРИМЕТРИЧНИЙ МЕТОД АНАЛІЗУ. МЕТОД КИСЛОТНО-ОСНОВНОГО ТИТРУВАННЯ.
  9. Титрування замісника (непряме титрування).
  10. Титрування слабкої кислоти сильним лугом.
  11. Точність титрування.




Переглядів: 1357

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Короткий опис полярографічних вимірювань | Криві титрування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.