Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Визначення кінця титрування

При титруванні використовують не надлишок реактиву, а таку кількість його, яка є еквівалентна кількості аналізованої речовини. Необхідною умовою при визначенні кількості речовини титриметрично є точне встановлення того моменту, коли закінчується реакція між титрованою речовиною і робочим розчином, тобто фіксування точки еквівалентності. Чим точніше визначається кінець реакції, тим точніші результати аналізу.

Для визначення кінця реакції застосовують особливі реактиви, так звані індикатори. Дія індикаторів зводиться до того , що вони після закінчення реакції між титрованою речовиною і робочим розчином в присутності невеликого надлишку останнього піддаються змінам і змінюють забарвлення розчину або осаду. Коли з бюретки добавлено стільки робочого розчину, що спостерігається помітна зміна забарвлення титрованого розчину, вважають, що досягнута точка кінця титрування. Вона може не співпадати точно з точкою еквівалентності. Але так як визначення титру робочого розчину проводять з тим же індикатором і в тих самих умовах, що і сам аналіз, не співпадання точки кінця титрування з точкою еквівалентності практично не впливає на точність визначення. Якщо в кінцевій точці зміна забарвлення індикатора важко вловлюється людським оком (наприклад: перехід - жовтий - оранжевий - рожевий і навпаки) рекомендують застосування "розчину - свідка". Цей розчин повинен мати приблизно такий же об'єм і склад, що і аналізований розчин вкінці титрування. Кількість індикатора, доданого в обох випадках, повинна бути також одинакова. Маючи такий "свідок" поруч з титрованим розчином, легко визначити при титруванні момент, коли забарвлення обох розчинів співпаде.

У більшості випадків індикатори добавляють до розчину досліджуваної речовини і титрування відбувається в присутності індикатора. Це так звані внутрішні індикатори. В деяких випадках поступають інакше: по мірі титрування від титрованого розчину відбирають капіляром по краплі розчину, до якого на фарфоровій пластинці додають краплю індикатора. Таким чином, реакція з індикатором відбувається поза титрованим розчином. Індикатор, який у цьому випадку застосовується називається зовнішнім.

Для кожного титриметричного методу існують окремі індикатори. При кислотно-основному титруванні індикатори змінюють своє забарвлення при зміні рН розчину. В методах осадження точку еквівалентності знаходять за припиненням утворення осаду. Індикатори, які застосовують в цих методах утворюють яскраво забарвлений осад або розчин з надлишком робочого розчину. Іноді, якщо титрують яскраво забарвленим розчином (наприклад: KMnO4) закінчення титрування можна помітити без індикатора, так як перша крапля робочого розчину, яка не реагує з аналізованою речовиною, має забарвлення титрованого розчину.

 


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. II. Визначення мети запровадження конкретної ВЕЗ з ураху­ванням її виду.
  3. II. Мотивація навчальної діяльності. Визначення теми і мети уроку
  4. Ocнoвнi визначення здоров'я
  5. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  6. Академічна філософія кінця – XIX – поч. XX ст.
  7. Алгебраїчний спосіб визначення точки беззбитковості
  8. Амперометричне титрування
  9. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  10. Аналіз стратегічних альтернатив та визначення оптимальної стратегії формування фінансових ресурсів
  11. Аналіз ступеня вільності механізму. Наведемо визначення механізму, враховуючи нові поняття.
  12. Балансова теорія визначення статі. Диференціація статі і роль гормонів у цьому процесі.




Переглядів: 2500

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методика приготування точних розчинів за точно взятою наважкою. | Титрування замісника (непряме титрування).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.