Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Зміна дихання в умовах підвищеного і зниженого атмосферного тиску.

Гуморальна регуляція дихання.

Рефлекторна регуляція дихання.

Тканинне дихання.

Це обмін газами між кров’ю і тканинами відбувається за рахунок різниці парціального тиску в крові і тканинах. В артеріальній крові напруження СО2 – 40 мм рт ст., у тканинах – 60, у клітинах більше ніж 60, але незначно.

 

Здійснюється за рахунок саморегуляції вдиху-видиху, або навпаки видиху-вдиху. Ця регуляція здійснюється за рахунок того, що в легенях є 2 групи механорецепторів: чутлива до розтягнення легень та чутлива до спадання легень.

Перший вдих плода відбувається за рахунок підвищення вмісту Н2СО3, яка прямо подразнює дихальний центр, при цьому легені розширюючись збуджують рецептори чутливі до розширення. Імпульси по блукаючих нервах надходять в центр вдиху і гальмують його, а відповідно імпульси, що надходять в центр видиху стимулюють його. При видиху подразнюється 2 група рецепторів, при цьому центр вдиху стимулюється, а центр видиху гальмується. Ця рефлекторна регуляція була встановлена в 1880 р. Ренінгом. Але центр дихання знаходиться не тільки під контролем рефлексу Ренінга, але й під контролем пневмотаксиса. Якщо перерізати блукаючі нерви дихання стає повільним і глибоким. Якщо перерізати центр довгастого мозку і залишити блукаючі нерви, дихання не припиняється. Відцентрові шляхи дихання знаходяться в спинному мозку в стовбурах діафрагмальних і міжреберних м'язів.

 

Здійснюється за рахунок вугільної кислоти, при підвищенні останньої в крові дихання прискорюється. Н2СО3 діє на дихальний центр через рецептори, що знаходяться в кровоносних судинах і особливо в рефлексогенних зонах каротидних синусів, а також при безпосередній дії Н2СО3 на дихальний центр. Регуляція здійснюється за рахунок зниження концентрації тиску в крові і зміни концентрації іонів гідрогену.

 

На висоті 5 тисяч метрів у зв’язку зі зниженим парціальним тиском кисню може виникнути гірська висотна хвороба, яка характеризується розладами дихання, системи кровообігу, нервової системи, запамороченнями, блювотою, тобто організм страждає гіпоксією (недостатність кількості кисню). Але на ряду з гіпоксію організм намагається поновити кількість кисню за рахунок збільшення частоти дихання. Від зниження концентрації Н2СО3 в крові теж страждає організм. Не відбувається стимуляція бульбарного центру дихання і дихання може зупинитись.

При опусканні під воду напруга газів підвищується, при цьому в крові і тканинах, особливо в нервовій, накопичується значна кількість СО2, О2 і азоту у фізично розчиненому вигляді. В умовах різкої декомпресії (різке підняття на поверхню) О2 і СО2 хімічно зв’язуються, а азот перетворюється у газові пухирці, які можуть закупорювати кровоносні судини, що може спричинити виникнення газової емболії (Кесонна хвороба).

 


Читайте також:

 1. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
 2. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
 3. Аналітична робота в умовах кризи.
 4. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
 5. Безпека в умовах кримінальної злочинності
 6. Безпека життєдіяльності людини в умовах натовпу
 7. Бетонування в зимових умовах
 8. Більш повну практику ціноутворення в сучасних умовах у розвинутих країнах світу допоможе з’ясувати короткий виклад розвитку теорії ціни.
 9. Будова органів дихання
 10. Будова органів дихання.
 11. Будова та функції системи дихання
 12. Будова та функції системи дихання. Зовнішнє дихання. Дихальний цикл. Біомеханіка вдиху та видиху.
Переглядів: 1663

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Транспорт газів кров’ю. | Особливості дихання у птахів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.