Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Удосконалення конструкцій перекриттів.

В усіх будинках, що через тривалий час їх експлуатації мають потребу в реконструкції, як правило, мають перекриття, що складаються з балок і заповнення між ними.

Застосовують кілька видів поліпшення і посилення перекриттів: полегшення заповнень між балками; зміна заповнень між балками; ремонт частин балок; посилення балок; посилення перекриттів цілком.

Старі дерев'яні перекриття мають глиняні змащення і дуже важкі засипання з глини і цегли. Ці заповнення іноді служать причинами прогину перекриттів. Заміною заповнень великої маси сучасними матеріалами можна виправити положення і навіть збільшити несучу здатність перекриття, що може знадобитися, наприклад, при установці додаткових перегородок чи устаткування. Для заповнення перекриттів можна застосовувати рулонні матеріали замість змащень, мінераловатні плити й інші легкі матеріали замість засипань.

Підсилюють чи заміняють частини балок також в окремих місцях перекриття, тому що при наявності дефектів у більшості балок, як правило, приймають рішення про заміну всього перекриття. Дефекти в балках найчастіше зустрічаються біля місць обпирання їх на зовнішні стіни, а також на зайво зволожених ділянках.

 

 

Рис. 111. Посилення рядових балок:

а — збільшення перетину дерев'яних балок; б — ті ж, металевих; в — заміна частин дерев'яних балок способом протезування; г— посилення залізобетонних плит і балок.

 

 

Місцеві посилення дерев'яних і металевих балок роблять за допомогою накладок на вертикальні чи горизонтальні сторони їх зверху чи знизу. Горизонтальні накладки більш ефективні, однак їх не завжди можна застосувати, тому що через них змінюється висота перекриття в окремих місцях. Накладки звичайно роблять на зіпсованих ділянках балок для забезпечення їх подальшої роботи чи посилення балок (рис. 111, а).

Коштовною пропозицією про заміну чи протезуванні кінців середніх частин окремих балок варто вважати пруткові металеві протези С.Д. Дайдбекова (рис.111, в). Застосування їх дає можливість замінити дерево в дефектних місцях на легку металеву конструкцію.

Підсилювати балки по всій їх довжині потрібно при збільшенні навантажень на них від додаткових перегородок чи устаткування. Для загального посилення можна виконувати різні види накладок, а для прогонів з різних матеріалів спеціальні конструкції. Останні являють собою шпренгельні ланцюги чи арки (рис. 112, а), виконувані в межах висоти чи прогону з виходом за неї, що можливо тільки при чіткому ув'язуванні розташування прогонів з перегородками. Шпренгельні конструкції є попередньо напруженими, тому що тяжі стягають їх у горизонтальному чи вертикальному напрямках (рис. 112).

Рис. 112. Посилення прогонів:

а— схеми шпренгельних конструкцій; /— шпренгельний ланцюг у межах висоти прогону; 2— варіант із горизонтальним стягуючим пристроєм; 3, 5— шпренгельна арка з однієї чи двома розпірними стійками; 4, 6— шпренгельний ланцюг; б— деталі шпренгельних конструкцій зі стяжкою у вертикальному напрямку; в— ті ж, зі стягуванням у горизонтальному напрямку: е— деталі тяжів і розпірних стійок.

Рис. 113. Посилення перекриттів цілком:

а — підведення прогону для виправлення і розвантаження перекриття; а,б,г— підведення прогонів у різних рівнях (план і деталь); в-кріплення прогону на стійках; 1— конструкція підлоги; 2— стійка; 3— балка наявного перекриття; 4— прогін; 6 - прогін нижнього рівня; 5-підкіс; 7— підвіска.

 

 

На рис.113 показана ділянка перекриття, у якому при введенні нового прогону зменшені прольоти балок і в той ж час навантаження від прогону лягає вже не на подовжні стіни, як від усіх балок, а на поперечні, що раніше не навантажувалися. Іноді для посилення застосовують прогони, що перехрещуються в двох напрямках.

Розташування нових прогонів і опор необхідно чітко погодити з плануванням усіх поверхів будинку. Усі ці конструкції повинні сполучатися з перегородками, погоджуватися з місцями і розмірами прорізів. Конструктивне рішення повинне цілком відповідати об'ємно-планувальному і навпаки. Ремонт і посилення залізобетонних перекриттів полягають у нарощуванні їхнього перетину установкою додаткової арматури в балках і плитах (див. рис. 111, г). Попередньо видаляють захисний щар бетону, арматуру добре очищають стисненим повітрям чи піскоструменним апаратом. Для бетонування перекриттів потрібно піщаний бетон складу приблизно 1:3. При посиленні залізобетонних прогонів, можливо також застосовувати шпренгельні пристрої.


Читайте також:

  1. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 1 страница
  2. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 2 страница
  3. Б. Англо-український глосарій типових конструкцій з військового перекладу 3 страница
  4. Будівельніх матеріалів та конструкцій
  5. Великорозмірні конструкції для заміни перекриттів.
  6. Вибір конструкцій вибоїв свердловин
  7. Вибір матеріалу для зварних конструкцій.
  8. Види ефектів виробництва, пов’язаних з удосконаленням менеджменту організації
  9. Види конструкцій балочних мостів з попередньо-напруженою арматурою
  10. ВИЗНАЧЕННЯ ПОВІТРОПРОНИКНОСТІ ОГОРОДЖУвальних КОНСТРУКЦІЙ
  11. Вимірювальні прилади для проведення випробувань будівельних конструкцій
  12. Вимоги безпеки щодо конструкційних матеріалів, небезпечних




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Осушити стіни можна за допомогою природного повітрообміну, провітрюванням приміщень, гарячим повітрям, тепловими променями електричних і газових установок. | Середньо розмірні конструкції для заміни перекриттів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.