Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Медичне страхування

Медичне страхування передбачає страхування на випадок втрати здоров’я з будь-якої причини. Медичне страхування пов’язане із компенсацією витрат громадян, що обумовлені одержанням медичної допомоги, а також інших витрат, спрямованих на підтримку здоров’я, розкриває фінансову сторону, пов’язану з витратами громадян.

Об’єктом медичного страхування є майнові інтереси страхувальника або застрахованого, пов’язані з витратами на одержання медичної допомоги (встановлення діагнозу захворювання, захворювання у зв’язку із травмою тощо) та на лікування (перебування в лікарні, хірургічні витрати, витрати на післяопераційний догляд тощо).

Мета медичного страхування – гарантувати громадянам при виникненні страхового випадку право на отримання медичної допомоги за рахунок накопичених коштів та фінансування профілактичних заходів, а також підвищення якості та розширення обсягу медичної допомоги населенню.

Законом України регламентується здійснення медичного страхування в двох формах – обов’язковій і добровільній.

Обов’язкове медичне страхування здійснюється згідно з законодавчим актом країни, в якому передбачаються умови і порядок його проведення, реалізується у відповідності до програмам, що визначають гарантований обсяг та умови надання медичної допомоги населенню і проведення необхідних профілактичних заходів.

Населенню, яке підлягає обов’язковому медичному страхуванню, держава надає рівне право на гарантований обсяг медичної допомоги, незалежно від величини фактично виплачених сум страхового внеску. Застрахований за програмою обов’язкового медичного страхування може отримати таку медичну допомогу на всій території держави, в тому числі і за межами постійного місця проживання, з подальшим взаєморозрахунком між страховими організаціями відповідно до тарифів, затверджених для взаєморозрахунків.

Обов’язкова форма страхування координується державними структурами. Страхові платежі, сплачувані фізичними та юридичними особами, мають форму податку. Обов’язкове медичне страхування перебуває під жорстким контролем держави і характеризується безприбутковістю.

За умовами обов’язкового медичного страхування роботодавці мають відраховувати від своїх доходів страхові внески. Ці кошти формують страховий фонд, яким керує держава. Частина цього фонду може створюватись і за рахунок внесків, які утримуються із заробітної плати працюючих.

Добровільне медичне страхування являє собою сукупність видів страхування, що передбачають обов’язки страховика за страховими виплатами в розмірі часткової або повної компенсації додаткових витрат застрахованого, викликаних його зверненням до медичного закладу по медичні послуги, що включені у визначену програму медичного страхування.

Добровільне медичне страхування (ДМС) здійснюється як медичне страхування (безперервне страхування здоров’я), страхування здоров’я на випадок хвороби і страхування медичних витрат.

Добровільне страхування здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. Ним як правило охоплюються ті юридичні та фізичні особи, які не підпадають під обов’язкове страхування і бажають застрахуватись. Правила добровільного страхування, які визначають загальні умови і порядок його проведення, встановлюються страховиком самостійно згідно із положенням закону, а конкретні умови страхування визначаються при укладанні договору страхування.

Суб’єктами медичного страхування виступають страховики, страхувальники, застраховані та медичні заклади.

 


Читайте також:

  1. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  2. Біржове страхування (хеджування) учасників біржової торгівлі від несприятливих для них коливань цін
  3. Види загальнообов’язкового державного соціального страхування
  4. Види і форми страхування
  5. Види майнового страхування
  6. Види майнового та особистого страхування
  7. Види особистого страхування
  8. Види страхування
  9. Види страхування
  10. Види страхування життя
  11. Види страхування.
  12. Виправлення помилок у звітності страхувальників по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування.




Переглядів: 724

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Страхування життя та пенсій | Страхування від нещасних випадків

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.