Порядок захисту КР визначається робочим планом-графіком виконання КР, підписаним викладачем та затвердженим завідувачем кафедри. Графік доводиться до відома студентів за місяць до захисту КР.
Попередньо здійснюється:
- виправлення помилок, що стосуються оформлення і його відовідності нормативно-технічним документам;
- перевірка КР та допуск студента її до захисту.
Будь-яке переписування матеріалів літературних джерел або електронних документів (електронних книг, ІОТЕКМЕТ-сайтів) неприпустимо. Якщо студент вважає за необхідність наведення певної кількості описових матеріалів, то вони розміщуються у додатках.
До захисту допускаються курсові роботи, що виконані в повному обсязі згідно з затвердженим індивідуальним завданням, перевірені керівником і підписані ним на титульному аркуші із зазначенням дати. Рекомендується підписувати КР таким чином: „До захисту", „Дата", „Підпис керівника". КР, які не підписані до захисту керівником, на захист не виносяться.
Стан справ з виконанням курсової роботи певної дисципліни з допуском до складання іспиту за цією дисципліною не пов'язувати прирівнявши у такий спосіб захист курсової роботи до додаткового іспиту.
Захист роботи проводиться публічно за встановленим графіком перед комісією, склад якої затверджується завідувачем кафедри, і здійснюється таким чином:
- студент робить доповідь з теми до 5-10 хвилин (або допускається інша форма прийому КР, що визначається комісією);
- після доповіді члени комісії задають питання за темою роботи;
- за результатами захисту комісія на закритому засіданні визначає оцінку, яка потім оголошується студенту;
- у випадку виявлення керівником роботи чи членами комісії факту несамостійного виконання роботи, студент до захисту не допускається.
Рекомендується після захисту роботи і визначення відповідної оцінки на титульному аркуші пояснювальної записки давати такий запис: „Оцінка", „Дата", „Підписи членів комісії".