Темакурсової роботи в короткій формі (зазвичай не більше 20 слів, рекомендується до 10…15 слів) виражає зміст роботи. З теми повинно бути цілком ясно, що досліджується в курсовій роботі і які відмінні особливості дослідження, що проводиться.
Метакурсової роботи формулюється у вступі. Вона конкретизує тему, указуючи, який дослідницький результат очікується досягти, виконавши курсову роботу. У даних методичних рекомендаціях під метою курсової роботи розуміється тільки бажаний дослідницький результат. У такому ж сенсі слід використовувати цей термін в курсовій роботі.
Мету курсової роботи не слід змішувати з цілями виконання курсової роботи, які можуть бути наступними: «навчитися застосовувати такі-то методи», «вивчити такі-то теоретичні положення», «отримати відмінну оцінку». Вони характеризують не дослідницький, а учбовий або атестаційний результат. Саме ці цілі визначають використання курсової роботи в учбовому процесі підготовки магістра.
Об'єкткурсової роботи, як правило, обмежує виконуване дослідження в просторі. Наприклад, як об'єкт можуть виступати підприємство (підрозділ, об'єднання) або їх сукупність, організація, ринок, об'єкт інфраструктури (зокрема інформаційною), країни або групи країн,продукт, товар,послуга.
Предметкурсової роботи — сукупність процесів, явищ, відносин, закономірностей, зв'язків, властивих досліджуваному об'єкту і що представляють інтерес з погляду мети дослідження. Наприклад, предметом курсової роботи можуть бути структура рекламної кампанії або її специфічний різновид (виробнича структура, організаційна структура, структура управління, структура інформаційних ресурсів та ін.), процеси обробки інформації, інвестиційні процеси, відносини в трудовому колективі, процеси підготовки і ухвалення рішень, методика алгоритмізації і програмування певних обчислювальних завдань пов’язаних з комунікаційною діяльністю і тому подібне.
Оформлення курсової роботи
Оформлення курсової роботи повинно відповідати [4].