174. Повітрянодесантний комплекс (рис. 23) призначений для якісного відпрацювання у складі підрозділу дій парашутистів під час здійснення стрибків з парашутом, передбачених програмами бойової підготовки (організаційними вказівками), а також тренування військовослужбовців у швартовці бойової техніки, завантаженні її в повітряне судно, тренуванні вестибулярного апарату і укріплення суглобів.
175.Основними тренажерами на повітрянодесантному комплексі є: макети літаків, вертольотів (висотний та низький), стапелі підвісних систем, тренажери для укріплення гомілковоступневих суглобів, трампліни, комплексний тренажер повітряного судна. В склад повітрянодесантного комплексу входять: парашутний клас, приміщення для зберігання засобів забезпечення занять (макети парашутів, наочні посібники і т.п.), площадка для навчальної швартовки техніки та вантажів.
176.Тренажери повітрянодесантного комплексу розміщуються з урахуванням послідовності відпрацювання елементів стрибка з парашутом та мінімальної затрати часу на рух навчальних груп від тренажеру (снаряду) до тренажеру (снаряду). Так, наприклад, макет літака (вертольоту) потрібно встановлювати поблизу стапелів для підвісних систем; стапель в свою чергу, не повинен знаходитися на великій відстані від трамплінів. Територія повітрянодесантного комплексу повинна бути спланована, обладнана огорожею та мати освітлення всіх навчальних місць. Всі тренажери повинні бути травмо небезпечними.
177.Повітрянодесантний комплекс повинен забезпечувати одночасне проведення занять:
- в бригаді, полку – у складі батальйону (дивізіону, загону);
- в окремому батальйоні (дивізіоні, загоні) – у складі роти.