Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Техніка безпеки при виробництві фарб і покриттів

 

Небезпеки при виробництві фарб і покриттів в основному пов'язані з наявністю токсичних, легкозаймистих та вибухонебезпечних речовин, а також з фізичними проявами, такими, як електрошок, шум, високі і низькі температури [39, 40, 47].

Необхідність ручним способом обробляти велику кількість коробок, бочок, контейнерів з вихідними матеріалами та готовою продукцією є основною причиною травматизму при неправильному підйомі контейнерів, їх вислизання і падіння.

До заходів попередження травматизму відносяться: технологічний і ергономічний контроль за приладами переробки матеріалів (роликами, роз'ємами, платформами) і механічним устаткуванням (конвейєрами, захватами, вантажопідйомниками з вилковим захопленням); якістю виконання підлоги (неслизька), обладнанням для захисту персоналу; захисним одягом, а також ретельний підбір та підготовка персоналу.

При виробництві фарб та покриттів існують небезпеки, пов'язані з вдиханням токсичною пилу або димів і парів, потраплянням на шкіру або ковтання шкідливих речовин. Загальні запобіжні заходи полягають у заміні цих речовин менш шкідливими, у забезпеченні відповідної вентиляції і санітарних пристосувань, в строгому дотриманні персоналом правил особистої гігієни та підтримання чистоти, очищення обладнання.

При виробництві порошкових покриттів виникає небезпека вдихання великої кількості токсичного пилу. Рекомендується замінювати порошкові інгредієнти на пастоподібні, забезпечити витяжну вентиляцію на робочих місцях, де робітники відкривають мішки з порошкоподібними інгредієнтами (рис. 5.1), використовувати огорожі та респіратори.

Особливо значна ступінь ризику для працівників при застосуванні розчинників для висихаючих лаків і фарб. У виробництві фарб і покриттів використовують велику кількість різних летючих розчинників, включаючи аліфатичні та ароматичні гідрокарбонати, спирти, кетони і т.п. При розведенні фарб розчинниками або завантаженні реакторів (особливо при використанні обладнання старого зразка), а також при очищенні обладнання вручну можливо вдихання парів, попадання на шкіру і заковтування хімічних речовин. Використання реакторів при виробництві емалей і змішувачів для виробництва лаків знижує можливість контакту з розчинниками, за винятком випадків витоку розчинників. До заходів захисту відносять обережність, застосування більш досконалого технологічного обладнання, місцевої витяжної вентиляції, засобів індивідуального захисту та профілактичну промивку ємностей.

 

Рис. 5.1. Система знепилюваня робочого місця

 

 

Фактори ризику пов'язані з легкозаймистими та вибухонебезпечними парами, гарячою смолою і порошкоподібними речовинами (особливо нітроцелюлози, що використовується для виробництва лаків) також присутні при виробництві фарб і покриттів. Джерелом спалаху може бути несправне електрообладнання, паління на робочому місці, іскроутворення при терті різних елементів, відкрите полум'я та статична електрика. Дрантя, просочена олією, може спонтанно зайнятися.

У цілях безпеки необхідно заземлювати контейнери при транспортуванні в них легкозаймистих рідин, заземлювати обладнання, наприклад, кульові млини, що містять горючий пил, вентилювати приміщення, в яких накопичуються легкозаймисті пари, намагатися створювати концентрації таких речовин у повітрі на безпечному рівні. Контейнери, які не використовуються в певний момент, необхідно тримати закритими, використовувати обладнання іскрозахисних модифікацій з нержавіючої сталі, підтримувати чистоту всередині приміщень.

Підвищений рівень шумів, пов'язаний із застосуванням кульових і барабанних млинів, високошвидкісних диспергаторів, вібраційних грохотів та іншого обладнання й устаткування, спостерігається на більшості виробничих дільниць. Тому рекомендується використовувати віброізолятори та інші заходи контролю технологічного процесу, замінювати обладнання, що є джерелом підвищеного шуму.

Несправне обладнання може бути причиною серйозних травм, якщо не вжито відповідних попереджуючих та запобіжних заходів. Необхідно дотримуватися суворого графіку технічного обслуговування електрообладнання та його ремонту.

Причиною пожежі може стати сильно нагріта ємність при виробництві емалей або перегрітий клей, що використовується для пакування виробів та наклейки маркування.

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6. IV. Агротехніка квітково-декоративних рослин відкритого грунту.
  7. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  8. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  9. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях
  10. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  11. Агротехніка вирощування сіянців модрини
  12. Агротехніка вирощування сіянців ялини




Переглядів: 670

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Техніка безпеки при роботі з хлором і каустичною содою | Техніка безпеки при виробництві пластмас та полімерів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.