Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЕРЕДМОВА

Реформування правового господарського по­рядку в Україні обумовлює розробку якісно нових підходів, у тому числі з питань участі у відносинах щодо захисту економічної конкуренції. Економіч­ною конкуренцією є змагання між суб'єктами гос­подарювання з метою здобуття, завдяки власним досягненням, переваг над іншими суб'єктами гос­подарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають змогу обирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт госпо­дарювання не може визначати умови обороту това­рів на ринку. Водночас під час вирішення цього за­вдання натрапляємо на значні труднощі, пов'язані з формуванням ефективного макроекономічного середовища. У зв'язку з цим істотну роль для розви­тку та удосконалення конкурентного законодавства відіграє підтвердження необхідності формування сприятливих умов для належної правової охорони економічної конкуренції на законодавчому рівні шляхом надання необхідних державних гарантій та визнання неприпустимою діяльності, що має на меті монополізацію та недобросовісну конкурен­цію.

У пропонованому навчальному посібнику дослі­джено правові джерела регулювання конкуренції, з'ясовано правовий статус органів, які забезпечують захист та розвиток конкуренції в Україні, проаналі­зовано поняття «монопольного (домінуючого) ста­новища на ринку» та правові наслідки зловживання ним, охарактеризовано правові основи захисту від недобросовісної конкуренції, антиконкурентні узго­джені дії, а також обмежувальну, дискримінаційну, контролюючу діяльність суб'єктів господарювання. Окрему увагу приділено порядку розгляду справ щодо порушення законодавства про захист еконо­мічної конкуренції та питанням відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. У посібнику проаналізовано значну кількість прикладів із судової практики та науко­ві підходи у юридичній літературі, на основі чого сформульовано авторське бачення шляхів розвитку чинного законодавства, яке забезпечує правовий захист економічної конкуренції.

Навчальний посібник «Правовий захист еконо­мічної конкуренції» є цілісною навчально-методич­ною роботою, що дає змоіу оволодіти знаннями у цій сфері. Видання буде корисним для студентів, аспірантів, викладачів, а також суддів, адвокатів, но­таріусів, юрисконсультів, усіх, хто цікавиться питан­нями застосування антимонопольно-конкурентного законодавства України.

 



Читайте також:

  1. ПЕРЕДМОВА
  2. Передмова
  3. Передмова
  4. ПЕРЕДМОВА
  5. ПЕРЕДМОВА
  6. ПЕРЕДМОВА
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. ПЕРЕДМОВА
  9. ПЕРЕДМОВА
  10. ПЕРЕДМОВА
  11. ПЕРЕДМОВА
  12. ПЕРЕДМОВА




Переглядів: 575

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ 7. Обмежувальна, дискримінаційна | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.