Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Застосування кластерного аналізу

Процес кластеризації

Оцінка якості кластеризації

Оцінка якості кластеризації може бути проведена на основі наступних процедур:

Ø ручна перевірка;

Ø встановлення контрольних крапок і перевірка на отриманих кластерах;

Ø визначення стабільності кластеризації шляхом додавання в модель нових змінних;

Ø створення і порівняння кластерів з використанням різних методів. Різні методи кластеризації можуть створювати різні кластери, і це є нормальним явищем. Однак створення схожих кластерів різними методами вказує на правильність кластеризації.

 

Процес кластеризації залежить від обраного методу і майже завжди є ітеративним. Він може стати захоплюючим процесом і включати безліч експериментів на вибір різноманітних параметрів, наприклад, міри відстані, типу стандартизації змінних, кількості кластерів і т.д. Однак експерименти не повинні бути самоціллю – адже кінцевою метою кластеризації є одержання змістовних відомостей про структуру досліджуваних даних. Отримані результати вимагають подальшої інтерпретації, дослідження та вивчення властивостей і характеристик об'єктів для можливості точного опису сформованих кластерів.

 

Кластерний аналіз застосовується в різних областях. Він корисний, коли потрібно класифікувати велику кількість інформації. Огляд багатьох опублікованих досліджень, проведених за допомогою кластерного аналізу, дав Хартиган (Hartigan, 1975).

Так, у медицині використовується кластеризація захворювань, лікування захворювань або їхніх симптомів, а також таксономія пацієнтів, препаратів і т.д. В археології встановлюються таксономії кам'яних споруджень і древніх об'єктів і т.д. У маркетингу це може бути задача сегментації конкурентів і споживачів. У менеджменті прикладом задачі кластеризації буде розбивка персоналу на різні групи, класифікація споживачів і постачальників, виявлення схожих виробничих ситуацій, при яких виникає брак. У медицині – класифікація симптомів. У соціології задача кластеризації – розбивка респондентів на однорідні групи.

 

Кластерний аналіз у маркетингових дослідженнях

У маркетингових дослідженнях кластерний аналіз застосовується досить широко – як у теоретичних дослідженнях, так і практикуючими маркетологами, що вирішують проблеми групування різних об'єктів. При цьому вирішуються питання про групи клієнтів, продуктів і т.д.

Так, однією з найбільш важливих задач при застосуванні кластерного аналізу в маркетингових дослідженнях є аналіз поводження споживача, а саме: групування споживачів в однорідні класи для одержання максимально повного представлення про поводження клієнта з кожної групи і про фактори, що впливають на його поведінку. Ця проблема докладно описана в роботах Клакстона, Фрая і Портіса (1974), Кіля і Лейтона (1981).

Важливим завданням, що може вирішити кластерний аналіз, є позиціювання, тобто визначення ніши, у якій варто позиціювати новий продукт, що запропонований на ринку. У результаті застосування кластерного аналізу будується карта, по якій можна визначити рівень конкуренції в різних сегментах ринку і відповідні характеристики товару для можливості попадання в цей сегмент. За допомогою аналізу такої карти можливе визначення нових, незайнятих ніш на ринку, у яких можна пропонувати існуючі товари або розробляти нові.

Кластерний аналіз також може бути зручний, наприклад, для аналізу клієнтів компанії. Для цього всі клієнти групуються в кластери, і для кожного кластера виробляється індивідуальна політика. Такий підхід дозволяє істотно скоротити об'єкти аналізу, і, у той же час, індивідуально підійти до кожної групи клієнтів.

 


Читайте також:

  1. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  2. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  3. Автомати­зовані інформаційні систе­ми для техніч­ного аналізу товар­них, фондових та валют­них ринків.
  4. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  5. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  6. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  7. Акти правозастосування, їх види
  8. Акти правозастосування.
  9. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  10. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  11. Алгоритм однофакторного дисперсійного аналізу за Фішером. Приклад
  12. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.




Переглядів: 2061

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання кластеризації | Тема 5. Кооперативне самоврядування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.