Сприятливі можливості часто випадають з поля зору через відсутність клімату, який сприяє креативності. Іншими словами, існує низка причин, здатних стимулювати креативність, – це і невдало вибраний час для озвучування ідеї та неадекватне її представлення, і особливості фізичного середовища, не схильного до творчого мислення, невміле керівництво тощо.
Синдроми поведінки
1. «Поспішність при оцінюванні» – це схильність до прийняття швидких рішень з відповідними висновками. Такі люди віддають перевагу не генеруванню ідей, а лиш критично оцінюють чужі ідеї, часто демонструючи невміння зважувати та оцінювати власні ідеї. Ця тенденція може стати наслідком зовнішнього тиску й особливостей характеру.
2. «Міжособистісний вакуум» – це невміння людей слухати одне одного, задавати необхідні запитання, робити висновки і ставити під сумнів почуте, що є результатом відсутності навичок міжособистісного спілкування.
Синдроми здібностей
1. «Не виходити за рамки». Причина – схильність до стереотипів або внутрішня потреба подумки розкладати все по поличках.
2. «Обмежений обсяг». Дослідженнями встановлено, що більшість людей не можуть одночасно утримувати у свідомості більше семи інформаційних блоків. А це означає, що мозок людини не може справитися з великими обсягами інформації через так зване інформаційне перевантаження.
3. «Невизначеність». Стикаючись з «новими територіями» в мисленні, люди застосовують тенденцію подумки відступати перед невизначеністю ситуації.
4. «Забивання цвяха». Прагнення вирішити ситуацію завжди за допомогою одного й того ж методу та одних і тих же навичок.