Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЕРЕДМОВА

Навчально-методичний посібник побудований з відповідних тем, які охоплюють найбільш актуальні теоретичні питання соціологічної науки, проблематику галузей соціологічного знання та фундаментальні засади емпіричної соціології. Зокрема, в межах посібника розглядається зміст основних категорій та понять, теоретико-методологічні підходи, структура й функції соціологічної науки, виникнення та еволюція, фундаментальні особливості та напрямки розвитку соціологічного знання, сутність та специфіка культури, політики, економіки, праці та управління, конфлікту та релігії як складних соціальних феноменів, методологія та методика організації та проведення соціологічного дослідження. Крім того, перед кожною темою посібника представлені ґрунтовні методичні поради до її вивчення, чітко та послідовно описуються набуті знання та вміння студента після вивчення матеріалу, змістовний термінологічний словник та план семінарського заняття. До того ж після кожної теми детально розроблені завдання до тренінгів, вправи, питання для дискусій, теми рефератів, есе, доповідей, завдання для самопідготовки студентів заочної форми навчання та рекомендовані літературні джерела. Окремо пропонується до розгляду робоча навчальна програма з нормативного курсу «Соціологія», методичні вказівки до виконання тренінгів, вправ, питань до дискусій, методичні вказівки до виконання рефератів, есе, доповідей, та методичні вказівки для самопідготовки студентів-заочників. Такий підхід до структури та змісту посібника ґрунтується на принципах логічності, системності, науковості та доступності, і відповідно сприятиме більш глибшому засвоєнню соціологічних знань у майбутніх фахівців.
Вивчення даної дисципліни допоможе сформувати у студентів соціологічне мислення і культуру, застосувати системний підхід до аналізу суспільства, надасть їм необхідну допо­могу в розумінні сутності й змісту, причин та джерел виникнення складних соціальних явищ і процесів, що відбуваються в сучасному ринковому суспільстві, в усвідомленні природи різних соціальних конфліктів та пошуку адекватних шляхів їх подо­лання й вирішення. Крім того, це також надасть допомогу в прийнятті й реалізації, прогнозуванню ефективних управлінських рішень, які були б спрямовані на плідне функціонування і подальший розвиток соціальних об’єк­тів в умовах ринку.

Вивчення курсу соціології дозволить також майбутнім фінансистам і менеджерам оволодіти фундаментальними основами важливих знань, уміннями та навичками підготовки й проведення конкретних соціологічних досліджень у майбутній практичній діяльності з оптимізації та управління соціальними процесами, соціальними групами й соці­альними організаціями, незалежно від сфери діяльності та форми власності.

І, нарешті, пропонований навчально-методичний підручник має на меті сприяти формуванню у майбутніх економістів уміння використовувати соціологічний підхід як важливий засіб аналізу складних соціальних проблем у всіх сфе­рах життя суспільства.

Теми 1, 2, 3, 4, 11 підготувала кандидат соціологічних наук Артеменко Світлана Богданівна, теми 5, 6, 7, 8, 9, 10 – кандидат соціологічних наук Фляшнікова Алла Борисівна.

 

 


Читайте також:

  1. ПЕРЕДМОВА
  2. Передмова
  3. Передмова
  4. ПЕРЕДМОВА
  5. ПЕРЕДМОВА
  6. ПЕРЕДМОВА
  7. ПЕРЕДМОВА
  8. ПЕРЕДМОВА
  9. ПЕРЕДМОВА
  10. ПЕРЕДМОВА
  11. ПЕРЕДМОВА
  12. ПЕРЕДМОВА




Переглядів: 605

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СОЦІОЛОГІЯ | Робоча навчальна програма з нормативного курсу

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.