МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
||||||||||
Перша медична допомога при асфіксіїАсфіксія може виникнути при здавлюванні трахеї або гортані, попаданні сторонніх тіл, аспірації слизу, крові, при западанні язика. Клінічна смерть настає протягом 2—3 хв. Допомога полягає у швидкому очищенні ротоглотки від блювотних мас, крові, землі, сторонніх тіл. Для цього треба відкрити рот і не дати йому зімкнутися, поклавши між щелепами скручену носову хусточку, бинт, потім два пальці обмотати хусточкою або іншою матерією і усунути сторонні тіла. При западанні язика потрібно покласти потерпілого на бік з опущеною головою або на живіт і повернути голову, на бік. Якщо після звільнення дихальних шляхів від сторонніх тіл дихання не відновилося, слід негайно приступити до проведення штучної вентиляції легень, а якщо виникає потреба — до закритого масажу серця.
Штучну вентиляцію легень способом «рот до рота» проводять так: - кладуть потерпілого на спину з закинутою назад головою; - підкладають під лопатки валик з одягу; - рот потерпілого накривають хусточкою або іншою тканиною; - ліву руку підкладають під шию, великим і вказівним пальцями правої руки затискають носові ходи потерпілому; - роблять глибокий вдих і видихають у рот. Такі видихи треба проводити з частотою не більше 14—16 разів за 1 хв. Якщо дихання проводять способом «рот до носа», то потерпілого кладуть так, як і першому випадку, тільки лівою рукою щільно закривають щелепу, а праву руку кладуть на його чоло. Видих проводять у ніс з частотою 14—16 разів за 1 хвилину. Якщо потерпілий знаходиться у зоні радіаційного або хімічного зараження, то штучну вентиляцію легень проводять у протигазі за методом Каллістова таким чином: - кладуть потерпілого на живіт, повернувши голову на бік; - через лопатки та пахвові западини проводить ремінь, утворюючи петлю на кінцях ключиці; - той, хто надає допомогу, стає у головах потерпілого, розставивши ноги; - піднімає за лямки тулуб від землі (вдих); - поволі опускає його на землю (видих). Частота піднімань і опускань 14—16 разів за 1 хв. При потребі проводять закритий масаж серця.Для цього хворого кладуть спиною на тверду основу. Той, хто надає допомогу, кладе долоні обох рук, одну на одну, на нижній відділ грудини потерпілого і робить енергійні поштовхоподібні надавлювання з частотою до 60 разів за 1 хв. При надавлюванні грудина повинна прогинатися до хребта на 4—5 см, серце при цьому здавлюється, кров з нього виштовхується в аорту й легеневі вени (систола), при відсутності здавлювання серце заповнюється кров'ю (діастола). Грудним дітям здавлювання треба проводити кінчиком пальця на рівні середньої третини грудини. У дітей 9—10 років закритий масаж серця можна робити однією рукою.
Перша допомога при електротравмах Електротравми виникають унаслідок дії на органи і тканина електричного струму великої сили або напруги. При враженні струмами великої напруги найперше спиняється дихання, а потім серце; настає клінічна смерть, що триває при електротравмі до 8—10 хв. Унаслідок дії на організм і тканини електричного струму виникають загальні й місцеві симптоми. Загальні симптоми проявляються в результаті враження центральної нервової системи і характеризуються різним ступенем порушення дихання й серцево-судинної діяльності та підвищенням тонусу мускулатури. Потерпілий не може самостійно відірватися від джерела струму. При важкій електротравмі людина втрачає свідомість, у неї спиняється дихання й серцева діяльність, настає смерть від паралічу серця. Іноді спостерігається так звана «уявна смерть», коли настає глибоке пригнічення функції нервової системи, дихання й серцевої діяльності, пульс на сонних артеріях та дихання відсутні, але збережене серцебиття. При враженні блискавкою виникають червонуваті смуги деревоподібної форми. Місцеві зміни характеризуються появою так званих електроміток у вигляді жовто-бурих плям. Місцеві симптоми — це глибокі кратероподібні опіки й тяжкі враження тканин, при стиканні з вольтовою дугою — обвуглювання. Для електротравм характерна відсутність гіперемії шкіри і больових відчуттів. Першу медичну допомогу при електротравмах надають таким чином: 1. Негайно припиняють дію електричного струму (вимкнути струм, відвести проводи тощо); 2. Потерпілого треба покласти на сухе місце на спину і створити повний спокій, незалежно від стану, в якому він перебуває; 3. При відсутності дихання проводять штучну вентиляцію легень і дають вдихати 0,5% розчин аміаку; при відсутності серцевої діяльності роблять непрямий масаж серця. Це слід проводити до повного відновлення самостійного дихання, серцевої діяльності або появи ознак смерті; 4. На місця опіків («знаки струму») кладуть первинну асептичну пов'язку; 5. Терміново відправляють потерпілого на ношах до лікувального закладу (рис.10, 11).
Рис. 10. Перша допомога при враженні електричним струмом: а — припинення дії електричного струму; б — висунення нижньої щелепи вверх; в — очищення верхніх дихальних шляхів.
Рис. 11. Штучна вентиляція легень і закритий масаж серця:
а — за допомогою S-подібного повітровода Сафара; б — за допомогою мішка «Амбу»; в — штучна вентиляція легень і закритий масаж серця проводять дві особи.
Читайте також:
|
|||||||||||
|