Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Синтетичний і аналітичний облік запасів

Для бухгалтерського обліку виробничих запасів призначено балансовий рахунок 20 “Виробничі запаси”, по Д-ту якого відображається надходження та збільшення вартості запасів, а по К-ту – їх вибуття та уцінка.

Враховуючи велику номенклатуру запасів, розглянемо методику синтетичного та аналічного обліку запасів в розрізі окремих субрахунків рахунка 20.

На субрахунку 201 “Сировина і матеріалиоблічуються сировина і матеріали , які входять до складу продукції, що виготовляється, або які є необхідними компонентами при її виготовленні.

На цьому ж субрахунку облічуються також допоміжні матеріали, що використовуються при виготовленні продукції або для господарських потреб, технічних цілей і сприяння у виробничому процесі.

На субрахунку 202 “Куповані напівфабрикати і комплектуючівироби облічується вартість напівфабрикатів і готових комплектуючих виробів, що придбані для комплектування продукції, що виготовляється і потребують додаткових затрат праці на їх обробку або збирання.

На субрахунку 203 “Паливо” облічується вартість нафтопродуктів, твердого палива, мастильних матеріалів, придбаних для технологічних потреб, екмплуатації транспортних засобів, вироблення енергії, опалення будівель, а також вартість створених запасів газу ( у газосховищах) для технологічних та експлуатаційних потреб, для вироблення енергії і опалення будівель.

У випадках, коли розрахунок за нафтопродукти здійснюється талонами, то оплачені талони також слід облічувати на цьому субрахунку.

На субрахунку 204 “Тара і тарні матеріали” облічується рух і наявність усіх видів тари ( крям тари, яка використовується усіма підприємствами як господарський інвентар, купованої тари і тари власного виробництва у постачальницьких, збутових і торгових підприємствах) . На цьому ж субрахунку облічуються матеріали і деталі, які використовуються для виготовлення тари та її ремонту (деталі для збирання ящоків, фольга, пробки коркові, залізо обручне тощо).

На субрахунку 205 “Будівельні матеріали” підприємства-забудовники ведуть облік запасів, необхідних для виконання будівельно-монтажних робіт, виготовлення будівельних деталей і конструкцій.

На даному субрахунку не облічується обладнання, яке не потребує монтажу (транспортні засоби, виробничий інвентар, інструмент тощо).

Приймання обладнання, яке потребує монтажу, на склад забудовника оформляється згідно з Наказом. При подальшій передачі такого обладнання складається Акт приймання-передачі обладнання у монтаж.

Запаси, які надійшли підрядній організації від замовника, і обладнання, прийняте для монтажу, облічується на забалансовому рахунку 021 “Обладнання для монтажу”. Аналітичний облік при цьому ведеться за замовниками та видами запасів, а також за окремими об”єктами, агрегатами та місцями їх розташування.

На субрахунку 206 “Матеріали, передані в переробку” підприємством-замовником облічуються матеріали, передані стороннім організаціям у переробку. При отриманні виготовлених із цих матеріалів виробів вартість матеріалів, як і вартість переробки матеріалів , включається до собівартості виробів. Аналітичний облік таких матеріалів ведеться у розрізі підприємств-переробників. Передача замовником матеріалів у переробку в бухгалтерському обліку відображається по Д-ту субрахунка 206 і К-ту субрахунка 201.

По К-ту субрахунка 206 відображається списання матеріалів, переданих у переробку, до складу отриманих з них виробів.

Підприємства, які виконують переробку матеріалів замовників, облік таких матеріалів ведуть на забалансовому рахунку 022 “Матеріали,прийняті для переробки”. По Д-ту забалансового рахунку відображається надходження матеріалів замовника у переробку, а по К-ту – їх вибуття ( при передачі виробів, виготовлених із цих матеріалів).

Аналітичний облік таких матеріалів ведеться в розрізі замовників за видами сировини і матеріалів, за місцями їх переробки

Затрати на переробку або доробку матеріалів (сировини) підприємства-переробники відображають на рахунках обліку затрат на виробництво (без вартості матеріалів замовника).

На субрахунку 207 “Запасні частини” облічуються придбані або виготовлені запасні частини, готові деталі, вузли і агрегати, необхідні для ремонту, зміни зношених частин машин, обладнання, транспортних засобів, інструментів.

Аналітичний облік запасних частин ведеться за місцями зберігання і групами ( механічна, електрична група тощо).

До запасних частин відносяться також автомобільші шини як у запасів (на складі), так і в обігу.

У ремонтних підрозділах підприємств і на ремонтних підприємствах на субрахунку 207 облічується обмінний фонд повнокомплектних машин, обладнання. Деталей, агрегатів, які створюються в цих підрозділах і на підприємствах. Обмінний фонд облічується за групами: придатні до експлуатації (нові і відновлені); ті, що підлягають відновленню (на складі); ті, що знаходяться в ремонті.

На субрахунку 208 “Матеріали сільськогосподарськогопризначення” облічуються мінеральні добрива, отрутохімікати для боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур, біопреперати, медикаменти, хімікати, що використовуються для боротьби з хворобами сільськогосподарських тварин. Тут також відображають саджанці, насіння й корми (покупні і власного вирощування), що використовуються для висаджування, посіву та відгодівлі тварин безпосередньо в господарстві.

На субрахунку 209 “Інші матеріали” облічуються відходи виробництва ( обрубка, обрізка, стружка тощо), невиправний брак, матеріальні цінності від ліквідації основних засобів, які не можуть бути використані як матеріали , паливо або запасні частини на цьому підприємстві (металобрухт, утиль), зношені шини тощо.

Отже, запаси можуть надходити на підприємство з різних джерел. Розглянемо методику проведення надходження запасів за схемою типових кореспонденцій ( Таблиця 7.1).

Таблиця 7.1

Схема типових проведень за Д-том рахунка 20 “Виробничі запаси”

№п.п. Зміст господарської операції Д-т К-т
1. Відображено виготовлення виробничих запасів власними підсобними підприємствами
2. Відображено придбання виробничих запасів через підзвітних осіб ( без ПДВ)
3. Отримані виробничі запаси в рахунок по- гашення раніше пред”явлених претензій постачальникам
4. Отримані виробничі запаси в рахунок пога- шення раніше завданого матеріального збитку
5. Відображено надходження виробничих запасів в рахунок поповнення пайового капіталу
6. Відображено надходження виробничих запасів у вигляді додаткових внесків у капі- тал, або інших внесків, що перевищують статутний капітал
7. Погашено заборгованість засновниками по внесенню запасів до статутного капі- талу
8. Надходження виробничих запасів в рахунок цільового фінансування
9. Відображено одержання виробничих запасів від постачальників (без ПДВ)
10. Зараховано на баланс виробничі запаси, виявлені як надлишок при інвентаризації.
11. Отримано дивіденди у вигляді виробничих запасів, що надійшли на підприємство
12. Оприбутковано виробничі запаси, одержані в результаті ліквідації основних засобів
13. отриманий дохід у вигляді отриманих на безоплатній основі виробничих запасів

 

Списання виробничих запасів з балансу може відбуватися з наступних причин:

· реалізація на сторону;

· відпуск у виробництво;

· списання у зв”язку з невідповідністю запасів до критеріїв визначення активу;

· списання у зв”язку з розкраданням, псуванням тощо;

· передача до статутного капіталу іншого підприємства;

· безоплатна передача.

Розглянемо методику проведення в обліку списання виробничих запасів (Таблиця 7.2).

Таблиця 7.2


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизована форма обліку
  4. Автоматизовані системи управлінні охороною праці, обліку, аналізу та дослідження травматизму
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Акції та їх облік
  7. Акції та їх облік
  8. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  9. Аналіз запасів
  10. Аналітичний вираз сил і моментів.
  11. Аналітичний метод
  12. Аналітичний метод




Переглядів: 832

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Організація складського обліку запасів | Схема типових проведень зі списання виробничих запасів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.