Господарський кодекс України є базовим нормативним актом у сфері підприємництва. Саме цей нормативний акт визначає основні засади господарювання в Україні, містить загальні положення щодо господарських зобов'язань, відповідальності за порушення у сфері господарювання, особливості правового регулювання в окремих галузях господарювання тощо, тобто регулює господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між суб'єктами господарювання, а також між цими суб'єктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
Кодекс містить і положення щодо суб'єктів господарювання – фізичних та юридичних осіб, організаційно-правові форми останніх, правила їх створення, реєстрації, реорганізації і ліквідації, організаційний механізм здійснення ними господарської (у тому числі підприємницької) діяльності.
Він складається з дев’яти розділів:
І – основні засади господарської діяльності;
II – суб'єкти господарювання;
III – майнова основа господарювання;
IV – господарські зобов'язання;
V – відповідальність за правопорушення у сфері господарювання;
VI – особливості правового регулювання в окремих галузях господарювання;
VII – зовнішньоекономічна діяльність;
VIII – спеціальні режими господарювання;
IX – прикінцеві положення.
Серед кодифікованих нормативних актів (кодексів) найважливіша, після ГК України, роль у сфері правового регулювання підприємницької діяльності належить ЦК України.