Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Міжнародні нормативно-правові документи, що лежать в основі українського законодавства щодо неповнолітніх засуджених.

План

Тема: Нормативно-правова база соціально-виховної роботи з неповнолітніми засудженими

Лекція 3

1. Міжнародні нормативно-правові документи, що лежать в основі українського законодавства щодо неповнолітніх засуджених.

2. Характеристика вітчизняної нормативно-правова бази соціально-педагогічної роботи з неповнолітніми правопорушниками.

 

В основі професійної соціально-педагогічної роботи, як і будь-якої сфери людської діяльності, лежить нормативно-правова база, якою керується у своїй роботі соціальний педагог, здійснюючи соціально-педагогічний захист усіх категорій і верств населення, у тому числі неповнолітніх правопорушників. Нормативно-правова база уявляє собою сукупність нормативно-правових актів, що складають систему писаного права (законодавства). У законодавстві держава визначає, яка діяльність і поведінка є суспільно небезпечною або шкідливою для особи, суспільства, держави, і за допомогою заборонних норм права – правових приписів, нормативно-правових актів – держава та її відповідні органи забороняють таку діяльність і поведінку. Тобто, законодавство служить критерієм оцінки або кваліфікації злочинів і правопорушень для розмежування правомірного і неправомірного діяння. Тому метою даної лекції є розглянути й охарактеризувати нормативно-правову базу соціально-педагогічної роботи з неповнолітніми засудженими в Україні, докладно зупинившись на основних вітчизняних нормативно-правових актах, знання яких є невід’ємною частиною професійної компетентності соціального педагога, що працює з неповнолітніми злочинцями.

 

Соціально-правовим першоджерелом національного законодавства України вважаються документи, розроблені міжнародним співтовариством в Організації об’єднаних націй. Законом України від 10 грудня 1991 року „Про дію міжнародних договорів” встановлено, що, „виходячи з пріоритету загальнолюдських цінностей, загальновизнаних принципів міжнародного права, ... укладені і належним чином ратифіковані Україною міжнародні договори становлять невід’ємну частину національного законодавства України і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства”.

До міжнародних документів, які ратифіковані Україною і безпосередньо або опосередковано стосуються регулювання застосування і відбування покарання неповнолітніми засудженими, належать: Загальна декларація прав людини (1948 р.), Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини (1950 р.), Мінімальні стандартні правила поводження з ув’язненими ООН (1955, 1957, 1987 рр.), Європейська конвенція з питань запобігання катуванням чи нелюдському, або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (1987 р.), Європейські пенітенціарні правила (1987 р.), Основні принципи поводження з ув’язненими (1990 р.), Кодекс поведінки посадових осіб в частині підтримки правопорядку (1979 р.), Принципи медичної етики, що стосуються ролі працівників охорони здоров’я, особливо лікарів, у захисті ув’язнених або затриманих осіб від тортур чи інших жорстких, нелюдських чи принижуючих гідність видів поводження (1982 р.), Мінімальні стандартні правила ООН про заходи, не пов’язані з тюремним ув’язненням (Токійські правила, 1990 р.), Європейська Конвенція про передачу засуджених (1983 р.); Європейська Конвенція про видачу правопорушників (1957 р.), Європейська Конвенція про нагляд за умовно засудженими або умовно звільненими (1964 р.); Конвенція ООН про права дитини (1989 р.),Керівні принципи ООН для попередження злочинності серед неповнолітніх (Ер-Ріядські керівні принципи, 1990 р.), Мінімальні стандартні правила ООН щодо відправлення правосуддя стосовно неповнолітніх (Пекінські правила, 1985 р.), Правила ООН щодо захисту неповнолітніх, позбавлених волі (1990 р.) та інші.


Читайте також:

  1. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  2. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  3. Адгезиви на основі латексів у взуттєвій промисловості
  4. Адміністративна відповідальність за порушення аграрного законодавства
  5. Адміністративна відповідальність за порушення земельного законодавства
  6. Адміністративна відповідальність за порушення податкового законодавства.
  7. Адміністративна відповідальність осіб, винних в порушенні податкового законодавства
  8. Адміністративний примус застосовують на основі адміністративно-процесуальних норм.
  9. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
  10. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
  11. Алюміній і сплави на його основі
  12. Аналіз ризикованості підприємства на основі показників фінансового стану.




Переглядів: 2309

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття, види та ознаки юридичних осіб в Римі | Характеристика Вітчизняної нормативно-правова бази соціально-педагогічної роботи з неповнолітніми правопорушниками.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.