Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Словник юридичних термінів до теми 1

1. Підприємницьке право – це система правових норм, що регулюють відносини для здійснення підприємницької діяльності та/або керівництва нею із застосуванням різних методів правового регулювання.

2. Предмет підприємницького праваяк галузі права – підприємницькі відносини.

3. Підприємницькі відносини – це відносини, що виникають у процесі організації та здійснення підприємницької діяльності між суб’єктами підприємництва, а також між цими суб’єктами та іншими учасниками відносин у сфері підприємництва.

4. Господарська діяльність – це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

5. Підприємницька діяльність (підприємництво)–цесамостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) для досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

6. Завдання підприємницького права – системне правове забезпечення підприємницької діяльності, що здійснюється на професійній основі.

7. Метод правового регулюванняпідприємницьких відносин – законодавчо визнані способи впливу норм підприємницького права на підприємницькі відносини для їх упорядкування, захисту і застосування юридичної відповідальності у разі їх порушення.

8. Принципи підприємницького права – це керівні базиси, які визначають характер правового регулювання відповідних відносин, вектори, які вказують напрямок розвитку підприємницького права щодо його вдосконалення.

9. Наука підприємницького права вивчає історію становлення і розвитку системи правового регулювання підприємницьких відносин в Україні та за кордоном, виявляє закономірності, тенденції, прогалини правового регулювання підприємницьких відносин та напрацьовує рекомендації щодо вдосконалення як правового регулювання, так і правозастосовної практики

10. Підприємницьке право як навчальна дисципліна – це сукупність знань і навичок правового регулювання підприємницької діяльності і використання відповідних правових норм у практиці господарювання при здійсненні професійної юридичної діяльності.

11. Джерела підприємницького права – це сукупність нормативно-правових актів, що містять в собі норми підприємницького права і складають господарське законодавство.

12. Господарське законодавство – це сукупність нормативно-правових актів, які регулюють відносини щодо безпосереднього здійснення підприємницької діяльності і керівництва такою діяльністю.

13. Система господарського законодавства – це розташування господарсько-правових актів з урахуванням їх зв’язку і властивостей за юридичною силою нормативних актів.

14. Підприємницькі правовідносини – це врегульовані нормами права суспільні відносини, які виникають у сфері господарювання щодо безпосереднього здійснення підприємницької діяльності та\або керівництва такою діяльністю.

15. Господарсько-виробничі відносини – це відносини, що складаються при безпосередньому здійсненні підприємницької діяльності з виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг, звичайно набувають форми підприємницьких зобов'язань (підприємницьких договорів).

16. Організаційно-виробничі відносини виникають, як правило, у сфері підприємницького управління.

17. Внутрішньогосподарські відносини – це різновид підприємницьких відносин, які виникають безпосередньо у внутрішній виробничій сфері підприємств та інших підприємницьких організацій, їх суб'єктами стають саме внутрішні підрозділи підприємств (цехи, виробництва тощо).

18. Суб’єкти як елемент підприємницьких правовідносин – це юридичні та фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність і зареєстровані згідно із законом як господарюючі суб’єкти.

19. Об’єкти як елемент підприємницьких правовідносин – це речі матеріального світу і духовні блага, заради отримання яких суб’єкти підприємницьких правовідносин здійснюють підприємницьку діяльність.

20. Зміст як елемент підприємницьких правовідносин – це юридичні права й обов’язки учасників, які реалізуються шляхом здійснення підприємницької діяльності.

21. Юридичний факт як елемент підприємницьких правовідносин – підстава виникнення, зміни та припинення підприємницьких правовідносин.

 


Читайте також:

  1. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  2. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  3. Взяття на облік юридичних осіб – платників податків
  4. Визначення національності юридичних осіб у МПП
  5. Визначення основних понять і термінів
  6. Визначення основних термінів статистики відходів. Класифікатор відходів
  7. Визначення понять і термінів.
  8. Визначення термінів
  9. Визначення термінів
  10. Визначення термінів
  11. Визначення термінів
  12. Визначення термінів та мета складання Звіту про рух грошових коштів




Переглядів: 538

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тести для проміжного контролю до теми 1 | Список рекомендованої літератури до теми 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.