Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Моделі взаємозв’язку об’єктів

При аналізі ПрО і проектуванні розподілених систем з приміненням методу ООП і концепції розподілу об'єктів по різних вузлах середовища створюються інтерфейси у вигляді stub/skeleton для забезпечення їх взаємозв'язку. В [8, 9] запропонований формальний апарат опису взаємодії об'єктів, які розділені на об'єкти двох типів, що розрізняються семантикою.

Далі розглядається підхід з використанням ООП і умов їх виконання у сучасних гетерогенних середовищах. В ООП розглядаються програмні об’єкти двох типів, які розрізняються семантикою [ Остр, Рад, Лавр].

Під об'єктами 1-го типу будимо розуміти об'єкти або компоненти, які відповідають прикладним функціям ПрО і забезпечують рішення задач предметної області. До об'єктів 2-го типу відносимо об'єкти-інтерфейси, що включають операції виклику методів об'єктів 1-го типу і грають роль посередників для забезпечення взаємозв'язку між функціональними об'єктами 1-го типу, віддаленими один від одного по різним середовищам. Тобто інтефейсні об’єкти виконують зв’язок об’єктів 1-типу кліента з сервісними функціями - віддаленними процедурами мережі, розташованими у серверній частині РПС. Його загальними функціями є:: підготовка зовнішніх даних клієнта (параметрів), набір викликів цих процедур або сервісу до сервера, обробка різних помилок, повернення даних від сервера до клієнта тощо.

Прикладами операцій взаємодії - інтерфейсні операції, операції проекції і операція спадкоємства наведені на рис.1 і рис. 2.

 

Рис. 3.1. Взаємодія об'єктів 1-го типу

 

На даної загальної схемі взаємодії об’єкти Ok1, Ok3 визначають функціональні об’єкти, а Ok2 – інтерфейсний об’єкт. В ньому виконуються операції підготовки даних для Ok3, звернення до нього для виконання і отримання результату, який спочатку повертається обернено до нього, перетворюється в ньому до вигляду даних Ok1 і повертається йому.

Операція спадкоємства на схемі рис. 2 в першої верхній частини таж сама, що і на рис. 1. Вона має той ж зміст, але таке тлумачення, що Ok3 наслідує відповідні дані з класу об’єктів Ok1. Нижня частина взаємодії демонструє пряме, транзитне наслідування даних з Ok1 у Ok3.

 

Рис.3.2. Взаємодія об'єктів 2-го типу

 

Операції взаємодії і відповідні для них інтерфейси визначаються для об'єктів 1-го типу. Самі об’єкти описуються мовами програмування (МП) (наприклад, С++, Паскаль), а їх інтерфейси в мові IDL.

Модель взаємозв’язку можна розглядати як узагальнення машини Тюрінга. В загальному випадку в ній реалізується модель обчислення алгоритму. Узагальнену модель цієї машини будемо називати розподіленою інтерактивною машиною з моделлю взаємодії об'єктів чи компонентів. Ця машина розширює машину Тюрінга вхідними і виходами (input, output) діями (actions), виробляючими динамічну генерацію і просування потенційно нескінченного потоку даних.

Розподілена інтерактивна машина включає машину Тюрінга для проведення обчислень, тобто її модель допускає обчислення і обмін повідомленнями в заданий інтервал часу, тоді як в машині Тюрінга на обчислення алгоритмів чинник часу не впливає. Інша важлива відмінність між цими машинами полягає в тому, що машині Тюрінга відповідає вхідна стрічка з кінцевим числом символів, а розподіленій інтерактивній машині – необмежений вхідний потік (запитів, пакетів).

Таким чином, інтерпретація моделі взаємодії за допомогою розподіленої інтерактивної машини ґрунтується на діях і станах загальної (розділеній) пам'яті взаємодіючих об'єктів.


Читайте також:

  1. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  2. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  3. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  4. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  5. Алгоритм реалізації моделі
  6. Алгоритм реалізації моделі
  7. Алгоритм реалізації моделі
  8. Алгоритм реалізації моделі
  9. Алгоритм реалізації моделі
  10. Алгоритм реалізації моделі
  11. Алгоритм реалізації моделі
  12. Алгоритм реалізації моделі




Переглядів: 826

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення загальної множини компонентів | Мова специфікації об’єктів 2 типу РПС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.