Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тестування повідомлень

У мережному середовищі компоненти обмінюються між собою повідомленнями, які потрібно перевіряти на правильність їхнього завдання.Будимо іх називати об’єктами 3-типу.

Тестування повідомлень (протоколу) містить ті ж задачі, що і доведення програм. При цьому застосовуються методи їх опису за допомогою діаграм станів, символічного виконання, що спостерігає виконання об'єктів.

Тестуванню протоколу передує формальний опис його функцій і цілей в однім із МП або мові описи інтерфейсів - IDL. Формальне визначення повідомлення підвищує можливість того, що це визначення - правильне або з малим числом помилок. Ві процесі перевірки протоколу установлють факт виконання описаних у ньому функцій і поставлених цілей.

Основним методом доведення повідомлень є введення в кожну його точку таких тверджень, у правильності котрих є впевненість. Правильність твердження у кожній точці випливає з істинності тверджень у всіх попередніх точках повідомлення з викликом.

Повідомлення містить імена програм, що посилають дані іншим програмам. Програма може складатися з одного або декількох процесів, розташованих в однім місці. Якщо програма має один процес, то для нього є вхідний і вихідний порти, що можуть розташовуваться в різних віддалених вузлах мережі. Повідомлення надходить у порт, але впевненості в тому, що це саме послане повідомлення - немає, тому що частина інформації при пересилці його по мережі може бути залишена. Для боротьби з такими явищами введене поняття тайм-ауту, тобто - узгодження за часом і обсягом переданої в мережу інформації. У результаті ускладнюється написання тверджень і перевірки функціонування протоколів у мережі.

Для доведення повноти повідомлення потрібно визначити весь набір тверджень і довести, що для деякій пари тверджень А и В з А відбувається перехід до У за один крок, і дія, виконувана в проміжку між А и В, призводить до В. Частина тверджень зв'язується з тим, щоб сигнал на вході процесу підтверджувався на виході. Якщо показано, що процес, пов'язаний із протоколом передачі повідомлення, формує вихідний сигнал і він є правильним, то протокол просувається далі до виклику програми.

Процес доведення ускладнюється, якщо повідомлення посилається циклічно. Наприклад, для протоколу типу запит - відповідь, один із портів процесу приймає повідомлення про закінчення тайм-ауту, що викликає повторну передачу повідомлень. Якщо процес-відповідь не працює, то виникає багато замкнутих циклів. Для спостереження вводиться лічильник, що зменшується на 1 після кожної повторної передачі повідомлення. Коли лічильник стане рівним 0, процес припиняється й відсилається відповідне повідомлення.

Повнота доведення повідомлення (простого типу) визначається належним моделюванням процесів і середовища, розглядом усіх входів, простежуванням усіх шляхів просування протоколу по мережі і верифікацією усіх тверджень.


Читайте також:

  1. Автоматизоване тестування
  2. ВІДОМОСТІ ПРО ІНФОРМАЦІЮ, КІЛЬКІСНА МІРА ЇЇ. ВИДИ ПОВІДОМЛЕНЬ
  3. Дані щодо заяв і повідомлень про злочини
  4. Джерело дискретних повідомлень і його ентропія
  5. Дирекції ФССНВ та в СЕС на підставі повідомлень про професійні
  6. Для детального тестування
  7. Для пересилання повідомлень через телекомунікаційне середовище застосовують сигнали.
  8. Довжина двійкового коду повідомлень називається обсягом даних.
  9. ЕКСПЕРИМЕНТ (ТЕСТУВАННЯ)
  10. Експрес-тестування
  11. Етап тестування
  12. Інженерії тестування програмних систем




Переглядів: 749

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метрики тестування об'єктів 2-го типу | Тестування РПС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.