Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Типи зв’язків об’єктів у графової моделі ПрО

У розподіленому графі встановлені таки зв'язки об'єктів:

Визначення 2.1. Зв'язок «локально-локально» відповідає взаємодії програма-програма, при якому програми звертаються друг до друга через механізм виклику локальних процедур, розташованих на одній машині.

Визначення 2.2.Зв'язок «локально-віддалено» відповідає взаємодії типу клієнт-сервер, при якому локальна програма клієнта посилає запит-повідомлення серверу, розташованому на іншій машині.

Визначення 2.3. Зв'язок «віддалено – віддалено» відповідає взаємодії типу сервер –сервер, при якому один віддалений об'єкт обертається до іншого за одержанням сервісу.

Визначення 2.4. Зв'язок «віддалено-локально» відповідає взаємодії типу сервер-клієнт, при якому сервер посилає повідомлення клієнтській програмі з результатом виконання сервісу.

Перераховані типи зв’язків, крім першого, визначаються на множині зовнішніх характеристик об'єктів. Їхній опис і завдання віддаленого виклику для кожного розподіленого об'єкта рекомендується у виді додаткового stub-об'єкта, що виконує функцію інтерфейсу між двома взаємодіючими об'єктами. Такий об'єкт вноситься в граф U = {W, R} як проміжна вершина між двома взаємодіючими об'єктами.

Семантично граф розподіленої моделі взаємодії забезпечує розташування методів (реалізацій) віддалених об'єктів у різних вузлах мережного середовища, тобто і на різних машинах, а інтерфейсні об'єкти і невизначені вершини, прийняті за локальні об'єкти, розташуються на одній машині – машині клієнта. Для прив'язки графа взаємодії до конкретного розподіленого середовища, як правило, виконуються такі дії:

– визначення критеріїв і умов функціонування об'єктів у конкретному середовищі з метою ефективного їх розташування в найбільше підхожих вузлах мережі;

– «прив'язка» об'єктів додатка до відповідних вузлів мережі на основі зв'язків об'єктів у графі розподілу;

– визначення засобів завдання інтерфейсів об'єктів і відповідно типів протоколів передачі запитів від одного об'єкта до іншого при їхній взаємодії;

– інтеграція реалізацій об'єктів і їхніх інтерфейсів у систему зв'язків і відношень для одержання прототипу додатка.

Дані дії базуються на використанні стандартних мережних засобах забезпечення взаємодії даних, процесів та управління:

1) Взаємодія даних – спільне використання віддалене розташованих файлів або баз даних за допомогою серверу, що використовується в якості «електронної шафи документів» для різноманітних клієнтів мережі і забезпечує зв'язок 3, 4 типу.

2) Взаємодія процесіввідповідає моделі розподілу обчислюваних ресурсів при виконанні процесів опрацювання даних на синхронних і рівнобіжних процесорах вузлів мережі моделі клієнт-сервер (для зв'язку 2, 4 типу).

3) Взаємодія управління – це поділ функцій розподіленої системи на логічно незалежні програмно-керовані сервісні компоненти системи для забезпечення одночасного доступу до них різних клієнтів з метою управління: даними, діалогом, транзакціями, безпекою даних, обчисленнями програмних компонент тощо.

Фактично ці системні функції мережі визначають сервіс розподіленої системи і на їхній основі проводитися реалізація всіх типів зв'язків 1 – 4. Дані функції є основними при реалізації задач віддаленого виклику об'єктів додатка на основі графа розподілу, що є базісом розподіленої ПС.

Граф взаємодія відбиває структуру точок розташування (розподілу) елементів ПС у вузлах мережі і засоби взаємодії їх як локальних і віддалених процесів у моделі клієнт –сервер. Для здійснення взаємодії і переносу даних і програм користувачів у різні вузли мережі розроблено ряд стандартів (ISO, IEEE і ін.) щодо протоколів передачі повідомлень (TCP/IP, UDP, GIIOP і ін.) об'єктам мережі.


Читайте також:

 1. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
 2. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
 3. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
 4. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
 5. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
 6. Алгоритм реалізації моделі
 7. Алгоритм реалізації моделі
 8. Алгоритм реалізації моделі
 9. Алгоритм реалізації моделі
 10. Алгоритм реалізації моделі
 11. Алгоритм реалізації моделі
 12. Алгоритм реалізації моделі
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Графове визначення моделі взаємодії об'єктів | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.