Забороняється залишати без нагляду робоче місце і запалений пальник та інші нагрівачі. Якщо необхідно вийти, слід доручити нагляд за такими засобами іншому працівнику. Після закінчення роботи кожен співробітник повинен перевірити і привести в порядок своє робоче місце, прилади і апарати. Той, хто останнім покидає приміщення лабораторії, повинен вимкнути загальний газовий кран на вході у приміщення, перевірити водопровідні крани, вимкнути загальний рубильник електропостачання (мал. 34) (якщо немає обладнання, що працює цілодобово), перевірити і винести з кімнат лабораторії легкозаймисті речовини, відпрацьовані розчини, сміття, промаслені тканини, склянки з реактивами.
Хімічні реактиви мають бути закриті пробками і зберігатись у спеціально відведеному місці. Пожежо- і вибухонебезпечні, отруйні і сильнодійні речовини в робочих приміщеннях зберігаються в дозах, необхідних для роботи протягом дня.
У приміщеннях лабораторії забороняється: зберігати особистий одяг; заставляти коридори і проходи, підходи до вогнегасників, кранів для вимикання води, газу, електропостачання; у випадках розлиття вогненебезпечних рідин, перш ніж їх прибирати, необхідно вимкнути пальники та електронагрівальні прилади; мити підлогу, столи бензином, керосином, іншими горючими розчинниками (за винятком випадків, передбачених інструкцією); сушити будь-які предмети та речі на опалювальних приладах; залишати на робочих місцях промаслене ганчір'я, папір (їх слід збирати в металеві ящики зі щільними кришками і виносити наприкінці робочого дня); споживати їжу та зберігати її на робочому місці; курити у приміщеннях лабораторії.
Мал. 34. Загальний рубильник електропостачання лабораторії
Кількість працівників, які одночасно працюють у лабораторії, не повинна перевищувати кількості індивідуальних робочих місць. Середня норма площі приміщення на одного працівника — 4 м2 та 1,5 м2 робочого стола.