Порядковi числiвники вживають у рiзних стилях. У науковому стилi їx уживають без iменникiв у складi дробових числiвникiв. У розмовному мовленнi порядковi числiвники часто набувають якiсно–порядкового та якiсного значення, опредмечуються, наближаючись до прикметникiв чи iменникiв, уходячи до рiзних фразеологiзмiв i навіть експресивно забарвлюючись. Таке вживання порядкових числiвникiв властиве художньому й публiцистичному мовленню, а також частково офiцiйно–дiловому стилю. Найбiльше семантичних, стилiстичних i граматичних вiдтiнкiв набуває порядковий числiвник перший (–а, –е, –i):
Уживання другий замiсть iнший в українськiй мовi обмежується просторiччям. У складi календарних числових позначень порядковi числiвники треба вживати так:
- у сполученнях, що позначають дати, вiдмiнюється тiльки перша частина (порядковий числiвник). За поєднання дати зi словами свято, день числiвник i назва мiсяця стоять у Р.в. (Перше вересня P.до Першого вересня, з Першим вересня; свято Першого вересня – зi святом Першого вересня, до свята Першого вересня);
- у сполученнях, що позначають годину, вiдмiнюються i порядковий числiвник, i слово година (десята година – десятої години, о десятiй годинi).
При цьому слова, що позначають пору доби, якщо вони стоять пiсля згаданої конструкії, завжди мають форму Р.в. (десята ранку – десятої ранку, о десятiй ранку). На позначення хвилин використовують кiлькiсний числiвник. На позначення хвилин використовують порядковий числiвник, якщо позначення хвилин передує позначенню годин i вживається здебiльшого з прийменником о (о п'ятнадцятiй годинi десять хвилин, але о десятiй хвилинi на першу).