Н - «Електрика». Класифікація необхідна для полегшення пошуку патентних до- кументів з метою визначення попереднього рівня техніки. З 1 січня 2000 року діє сьома редакція класифікації.
5. 8 жовтня 1968 р. було укладено Локарнську угоду про засну- вання Міжнародної класифікації промислових зразків (Ло- карнська угода). Угода складається з переліку класів (32) і під- класів (223), алфавітного переліку товарів (6600 записів). Угода з торговельних аспектів прав інтелектуальної власно- сті (ТРІПС) укладена у 1994 р. і є обов'язковою для всіх учасників Всесвітньої торгової організації (ВТО). Угода ТРІПС побудована на принципах:
■ встановлення стандартів охорони і здійснення прав на інте- лектуальну власність;
■ надання національного режиму охорони;
■ надання режиму найбільшого сприяння;
■ дотримання міжнародних конвенцій щодо охорони прав інте- лектуальної власності.
У країнах - учасницяхВТО встановлюються мінімальні стандарти на охорону і здійснення права інтелектуальної власності - об'єкти авторського і суміжного права, винаходи, промислові зразки, то- варні знаки, географічні зазаначення, топології інтегральних мікро- схем, комерційна таємниця. Угода встановлює чіткі стандарти за- хисту прав інтелектуальної власності та заходи щодо примусового дотримання цих прав.
1.4. Функції та структура Державного департаменту інтелектуальної власності
Відповідальність за здійснення політики у сфері інтелектуальної власності в Україні покладено на Міністерство освіти і науки Украї- ни. Виконання конкретних функцій у цій сфері Міністерство деле- гувало Державному департаменту інтелектуальної власності.