ня законодавства України та розміри заподіяних при цьому збитків;
■ документи про платоспроможність;
■ відомості про участь посадових осіб підприємства в коопе- ративах, малих підприємствах, спілках, об'єднаннях та інших організаціях, які займаються підприємницькою діяльністю;
■ відомості, що відповідно до чинного законодавства підляга- ють оголошенню.
Підприємства зобов'язані подавати перелічені у цій Постано- ві відомості органам державної виконавчої влади, контролюючим і правоохоронним органам, іншим юридичним особам відповідно до чинного законодавства за їх вимогою.
Річна бухгалтерська звітність юридичної особи є відкритою для зацікавлених користувачів: банків, інвесторів, кредиторів, покупців, постачальників та ін., які можуть ознайомитися з нею та отримати її копії.
Крім комерційної таємниці, законодавство виділяє також ще декілька видів відомостей, які повинні зберігатися в таємниці. Це - державна, воєнна, медична, нотаріальна, адвокатська, банків- ська таємниця, таємниця усиновлення, таємниця слідства та ін. Ко- мерційна таємниця відрізняється від цих видів тим, що відомості, які вона містить, відносяться до комерційної діяльності підприємця і мають комерційну цінність.
У повсякденному житті часто також використовуються такі сло- восполучення, як «комерційна таємниця» та «комерційний секрет». У такому сполученні комерційну таємницю слід розглядати як на- вмисно приховані з комерційних міркувань економічні інтереси та відомості про різні сторони й сфери виробничо-господарської, управлінської, науково-технічної, фінансової діяльності підприєм- ства (фірми), охорона яких обумовлена інтересами конкуренції та можливими загрозами економічної безпеки підприємства (фірми). Комерційна таємниця можлива лише тоді, коли вона становить ко- мерційний інтерес. Комерційний секрет є лише формою виявлення комерційної таємниці і становить собою відомості у вигляді доку-