Органи державної влади зобов'язані охороняти від недобросо- вісного комерційного використання інформацію, яка є комерційною таємницею та створення якої потребує значних зусиль і яка надана їм з метою отримання встановленого законом дозволу на діяльність, пов'язану з фармацевтичними, сільськогосподарськими та хімічни- ми продуктами, що містять нові хімічні сполуки. Ця інформація охо- роняється органами державної влади також від розголошення, крім випадків, коли розголошення необхідне для забезпечення захисту населення або не вжито заходів щодо її охорони від недобросовіс- ного комерційного використання.
Строк охорони таємниці необмежений. Комерційна таємниця не потребує офіційного визнання її охороноспроможності, державної реєстрації або виконання інших формальностей.
3.4.2. Недобросовісна конкуренція
Відповідно до Закону України «Про захист економічної кон- куренції» [31] термін «економічна конкуренція (конкуренція)»
означає змагання між суб'єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб'єктами гос- подарювання, внаслідок чого споживачі, суб'єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб'єкт господарювання не може визначати умови обо- роту товарів на ринку.
Але в боротьбі за ринок конкуренти часто використовують не- правомірні прийоми у цьому змаганні. Така неправомірна діяльність завдає великої шкоди економіці будь-якої країни. Тому ще у І 883 р. в Конвенції про охорону промислової власності недобросовісна конкуренція була проголошена як протиправна дія, спрямована на порушення прав на об'єкти промислової власності. Відповідно до цієї Конвенції, зокрема, підлягають забороні:
1) всі дії, здатні будь-яким способом викликати змішування стосовно підприємства, продуктів або промислової чи торго- вельної діяльності конкурента;
2) неправдиві твердження при здійсненні комерційної діяльно- сті здатні дискредитувати підприємство, продукти або про- мислову чи торговельну діяльність конкурента;