■ як самим винахідником, так і будь-якою іншою особою, кот- ра одержала від винахідника прямо чи опосередковано цю інформацію. Коли інформація щодо суті винаходу розкрита не самим винахідником, а іншою особою, винахідник повинен довести, що або він сам дозволив оприлюднити цю інформа- цію, або оприлюднення відбулося без його відома, але інфор- мація одержана від нього.
Варто зауважити, що закріплені законодавством України норми про пільги за новизною узгоджуються з положеннями Договору Все- світньої організації інтелектуальної власності про патентні права.
Другим критерієм патентоспроможності винаходу є винахід- ницький рівень. Необхідність особливого критерію, що дасть змо- гу визнавати патентоспроможними лише такі винаходи, які роблять внесок у науково-технічний прогрес, ніким не ставиться під сумнів.
Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про охорону прав на ви- находи і корисні моделі» винахід має винахідницький рівень, якщо для фахівця він не є очевидним, тобто не випливає явно із рівня тех- ніки. Відтак, рівень технології служить вихідною базою для визна- чення не тільки новизни винаходу, а і його винахідницького рівня. Безумовно, це свідчить про схожість даних критеріїв, але аж ніяк не означає їх тотожності.
Перевірка винахідницького рівня проводиться щодо винаходу, який охарактеризований у незалежному пункті формули винаходу і включає виявлення:
■ найбільш близького аналога (прототипу);
" ознак, якими відрізняється заявлений винахід від прототипу;
■ рішень з рівня техніки, що мають ознаки, які збігаються з від- мінними від прототипу ознаками заявленого винаходу.
Винахід відповідає критерію винахідницького рівня, якщо не ви- явлені рішення, які мають ознаки, що збігаються з його відмінними ознаками, або такі рішення виявлені, але не підтверджений вплив цих ознак на вказаний заявником результат.
Винахідницький рівень (як і новизна) встановлюється на дату подання заявки до Патентного відомства України чи на дату пріори-