Так, згідно з угодами про співробітництво у сфері охорони промислової власності між Урядом України та урядами Російської Федерації і Республіки Білорусь громадяни та юридичні особи, які проживають чи мають постійне місце проживання в цих державах, мають право подавати заявки безпосередньо до Укрпатенту.
Якщо до складу заявників входить фізична особа, яка проживає на території України, чи юридична особа, яка має постійне місце- знаходження на території України, заявку може бути подано без залучення патентного повіреного за умови зазначення адреси для листування в Україні.
Заявка повинна стосуватися одного або групи винаходів, пов'язаних єдиним винахідницьким задумом (вимога єдності вина- ходу). Заявка повинна відповідати вимогам щодо змісту документів заявки, фізичного виразу заявки (формат, структура, схеми, форму- ли), сплати зборів на подання заявки та вимогам щодо більш ран- ньої заявки на цей винахід.
Заявка складається українською мовою і повинна містити:
■ заяву про видачу патенту України на винахід;
■ опис винаходу;
■ формулу винаходу;
■ креслення (якщо на них є посилання в описі);
■ реферат.
Основною вимогою, що ставиться перед заявкою, є її єдність. Тобто заявка на винахід повинна стосуватися лише одного вина- ходу або групи винаходів, пов'язаних єдиним задумом, на корисну модель - єдиної корисної моделі, а на промисловий зразок - одного промислового зразка та його варіантів.
Опис розробки повинен викладатися у визначеному порядку й повністю розкривати сутність винаходу, корисної моделі, промис- лового зразка настільки ясно і повно, щоб його міг зрозуміти фа- хівець у зазначеній галузі. Але обсяг правової охорони перш за все визначається формулою винаходу, корисної моделі та сукупністю суттєвих ознак промислового зразка.