■ у пересувній дрібнороздрібній торговій мережі (палатках, лотках, автомагазинах), з рук, на ринках (крім розміщених на них місць спеціалізованої роздрібної торгівлі). Державний департамент з питань інтелектуальної власності здій- снює контроль за розповсюдженням такої продукції шляхом прове- дення планових і позапланових перевірок державними інспектора- ми з питань інтелектуальної власності осіб, що здійснюють продаж цих товарів. У разі виявлення розповсюдження немаркованих конт- рольними марками примірників або на них нанесено інформацію, яка не відповідає назві відповідного примірника, державні інспекто- ри з питань інтелектуальної власності вилучають такі примірники. Показники ефективності контролю за дотриманням законодавства у сфері інтелектуальної власності наведені у табл. 5.2.
Таблиця 5.2
Показники результатів перевірок за дотримання законодавства у сфері інтелектуальної власності у 2003 - 2004 рр.
Заходи
Кількість
Проведено перевірок
Заведено адміністративних справ
Заведено кримінальних справ
Знищено «піратської» продукції в м. Києві, тис. гри
636,0
Таким чином, прийняття низки дієвих нормативно-правових ак- тів і підсилення адміністративної та кримінальної відповідальності активізували боротьбу з «піратством» у сфері інтелектуальної влас- ності - боротьба з розповсюдженням аудіовізуальних творів і фоно- грам. Особливо це помітно у сфері кримінального права (табл. 5.3).
На думку багатьох експертів і фахівців, такі заходи сприяли значному скороченню в останні роки ринку «піратської» продукції у сфері розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фоно- грам, відеограм і комп'ютерних програм. Наслідком такої цілеспря- мованої державної політики було значне пожвавлення підприєм- ницької діяльності у галузі виробництва та розповсюдження дисків для лазерних систем зчитування.