Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



РЕСОЦИАЛИЗАЦИЯ

Що загального мають жінка, що тільки що стала черницею, і чоловік, який тільки що розвівся? Відповідь в тому, що і він, і вона проходять процес ресоциализации - засвоєння нових норм, цінностей, світогляду і моделей поведінки. У найбільш загальній формі ресоциализация відбувається кожного разу, коли ми дізнаємося щось, не співпадаюче з нашим колишнім досвідом. Новий начальник, який вимагає працювати інакше, ресоциализирует нас. Така ресоциализация є м'якою і незначною модифікацією вже знайомих нам процедур. Проте ресоциализация може бути інтенсивною; наприклад, на людей, вступаючих в Суспільство анонімних алкоголіків, обрушується потік інформації, яка свідчить про деструктивні наслідки пияцтва. Поступаючи в університет після закінчення школи, деякі молоді люди стикаються з інтенсивним процесом ресоциализации, особливо в перші дні адаптації, що бентежать, до нового середовища. Цей процес ще інтенсивніший при психотерапії або вступі в релігійну групу, оскільки в цих випадках люди піддаються дії ідей, що суперечать їх колишньому світогляду. Якщо ці ідеї прищеплюються, докорінно міняється не лише поведінка індивіда, але і його сприйняття життя.

Назад Зміст Вперед

Глава 4. СОЦІАЛЬНІ ГРУПИ І ОРГАНІЗАЦІЇ

Частенько ми не усвідомлюємо, яку роль грають групи в нашому житті до тих пір, поки не виявляємося відірваними від них. Коли, поступивши в університет, одружившись або влаштувавшись на роботу, ми покидаємо рідний будинок, багато хто з нас через деякий час починає випробовувати тугу по будинку - ностальгію по тій групі, зв'язки з якою різко обірвалися. Дійсно, наше життя набуває сенсу тільки тоді, коли поряд з нами є близькі люди. У важкі моменти підтримка інших допомагає нам поглянути на наші проблеми в перспективі і успішніше впоратися з ними. Крім того, групи утворюють структуру, у рамках якої здійснюється наша повсякденна участь в житті. Тому зовсім недивно, що серед самотніх людей поширеніші випадки алкоголізму, самогубства і інші патології.

Ми створюємо групи в ході соціальної взаємодії, об'єднуючи людей в соціальні осередки: сім'ї, команди, національності, раси, професійні спілки, клуби, корпорації і тому подібне. У свою чергу, ми діємо на підставі цих загальних ментальних структур, розширюючи реальність за межі тих індивідів, які є членами таких груп.

СОЦІАЛЬНА СТРУКТУРА


Читайте також:

  1. Ресоциализация - процес засвоєння нових норм, цінностей, світогляду і моделей поведінки.




Переглядів: 412

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Літній вік, або старість | Основні поняття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.