Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Динаміка браків і патьоків в Росії

Істотне зниження рівня браків сталося в 1990-1992 рр. (у 1990 г.- 1320 тис. браків, 1991 г.- 1278 тис., 1992 г.- 1054 тис.) з наступною стабілізацією (у 1994 г.- 1081 тис. браків, 1995 г.- 1075 тис.). Зниження рівня браків пов'язане як з тим, що через вік 20-25 років зараз проходять нечисленні покоління, що народилися в роки низької народжуваності (у кінці 1960-х - початку 1970-х рр.), так і з тим, що багато людей відкладають те, що одружується.

Одночасно із скороченням рівня браків росте кількість патьоків (1990 г.- 560 тис. патьоків, 1994 г.- більше 680 тис., 1995 г.- 666 тис.). Якщо в 1990 р. їх було 3,7 на 1000 чоловік населення, то в 1994 г.- 4,6 (у 1995 г.- 4,5). За останні роки різко виріс показник, що характеризує співвідношення кількості реєстрованих патьоків і кількості реєстрованих браків - з 424 патьоків на 1000 браків в- 1995 р. до 619 патьоків на 1000 браків в 1995 р., а за першу половину 1996 р. це співвідношення склало 807. Нове, і навіть унікальне явище - перевищення у ряді регіонів кількості патьоків над кількістю браків. Це явне свідоцтво тенденції до нестабільності браків в умовах складних громадських деформацій. У 1990 р. кількість незареєстрованих браків по Росії (де були діти) складала 14,6%, а в 1994 - 19,6%.(Елизаров В. В. Демографічна ситуація і проблеми сімейної політики//Соціологічні дослідження. 1998. № 2. С. 55-56.)

За російськими даними, отриманими в ході всесоюзного вибіркового обстеження ще в 1990 р., міцною свою сім'ю рахували лише 55,7% опитаних (у міських поселеннях - 54,8%, в сільській місцевості - 58,8%).(Там же.)

Учені відмічають, що побут тих, що розводять матерів і батьків є значно більше неорганізованим, ніж побут повних сімей. Особливо важкі перші два роки після розлучення. Розведені батьки не так добре знаходять спільну мову з дітьми, проявляють менше любові і ніжності і виявляються менш послідовними "вихователями", чим батьки в благополучних сім'ях. Розведені матері з синами-підлітками опиняються в найбільш стресовій ситуації, тому що зазнають великі труднощі в здійсненні контролю над дітьми і зміцненні свого авторитету. Фінансові проблеми ще більше ускладнюють положення багатьох жінок. Тільки половина тих, що розводять матерів отримують від батьків своїх дітей якісь кошти, а якщо і отримують, то це рідко бувають великі гроші.

Таблиця 8.1. Динаміка браків і патьоків по Росії (1991-1999 рр.)

 

  Рік Браки (тис.) Патьоки (тис.)
781,6 456,6
825,5 476,7

Хоча розлучення в наші дні є загальнопоширеним явищем, навряд чи такий досвід можна назвати буденним. У багатьох випадках розлучення віднімає у людей більше душевних і фізичних сил, чим будь-який інший тип стресової ситуації, у тому числі і вдівство. Кинутих і розведених людей надзвичайно багато в лікарнях для психічнохворих, у таких людей велика вірогідність смерті від серцево-судинних захворювань, раку, пневмонії і цирозу печінки, і вони більше схильні до смерті в результаті нещасного випадку, вбивства і самогубства. Жінки середнього і літнього віку переживають наслідки розлучення особливо хворобливо. Ці жінки, яких називають поваленими хранительками домівки, часто цілком присвячували себе створенню сім'ї, господарюванню і вихованню дітей, а потім виявили себе "викинутими за борт" після довгих років подружнього життя. Багато жінок виявляються погано пристосованими до того, щоб самостійно справлятися з фінансовими проблемами.

Більшість тих, що розводять одружуються повторно. Приблизно п'ятеро з кожних шести розведених чоловіків і три з кожних чотирьох розведених жінок. У розведених чоловіків більше вірогідність того, що повторного одружується, чим у жінок, оскільки розведені чоловіки мають більше можливості вибрати для повторного шлюбу жінку, яка ще не була заміжня, і оскільки чоловіки зазвичай одружуються на жінках молодше за себе, у розведених чоловіків ширший вибір партнерок для повторного шлюбу. Ті, що розводять, що знову одружилися, мають вищу тенденцію до повторного розлучення, ніж ті, хто полягають в першому шлюбі. Представляється можливим, що індивіди несуть з собою в новий брак багато з тих своїх особистих проблем і нестабільних ситуацій, які привели до краху їх першого шлюбу. А вже маючи за плечима одне розлучення, вони без коливань розводяться удруге, якщо проблеми виникають знову.


Читайте також:

  1. Аграрне право та законодавство США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Ізраїлю, Польщі, Росії
  2. Аеро- та гідродинаміка
  3. Б. Громадсько-політичний рух 60-90 рр. ХІХ ст. інтелігенції Росії та України, в центрі уваги яких був народ, селянська община та соціальна революція.
  4. Багаторічна динаміка паразитофауни хазяїна
  5. Бідність в Росії
  6. Більшовицька революція в Росії
  7. БРАК І СІМ'Я В РОСІЇ І США
  8. В Росії основні положення про амністію та помилування містяться в Конституції, Кримінальному кодексі та Кримінально-виконавчому кодексі Російської Федерації.
  9. Виконавське мистецтво та видатні балетні актори Росії.
  10. Вимоги Раднаркому Росії
  11. Виникнення елементів ринкової самоорганізації в Росії та Україні
  12. Випишіть тих військових діячів УНР, із чиїм імям повязують опір окупації України військами більшовицької Росії в останні роки Української революції.




Переглядів: 444

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Насильство, жорстоке поводження з дітьми і інцест в сім'ї | Сім'ї з нерідним батьком або матір'ю

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.