Існують винятково спортивно обдаровані люди. Деякі з них походять із сімей, в яких немало інших обдарованих спортсменів. Проте даних про успадкування спортивного таланту мало.
Вивчення біографій видатних спортсменів показує, що багато з них уже до вступу у великий спорт володіли деякими особливостями, які можна розцінювати як ранню спортивну обдарованість. Аналізу родоводу видатних спортсменів тепер приділяється все більше уваги. Серед досліджень є такі, які демонструють сімейний характер спортивної діяльності взагалі і в окремих видах спорту. Дослідники при вивченні генеалогії видатних спортсменів прийшли до висновку, що здатність до спортивної діяльності значно залежить від спадкових факторів, які зумовлені дією багатьох, незалежних один від одного генів і передаються, напевно, домінантним шляхом. Але не потрібно забувати, що крім успадкування певних здібностей діти дістають від своїх батьків цілеспрямоване спортивне виховання, їм прищеплюється інтерес до спорту, до того виду, яким займаються чи займалися батьки.
Більш доказовими є дослідження спортсменів-близнюків. Можна назвати немало імен близнюків, широко відомих в історії спорту (брати Бікіла з Ефіопії, брати Вінт з Ямайки, брати Від з ФРГ, брати Ландфайгдт із ГДР, браги Діснер із ГДР і багато інших).
Усі ці приклади свідчать про те, що спортивний талант успадковується, і, напевно, домінантним шляхом.
Отже, генетична зумовленість спортивного таланту безсумнівна, але використати ці дані в конкретних умовах спортивного відбору дуже складно. Знайомство з батьками починаючого спортсмена може сприяти оптимістичній оцінці його перспективності, але не потрібно переоцінювати цю обставину. Краще при спортивному відборі перспективних підлітків опиратися на генетично детерміновані і, як наслідок, відносно консервативні в онтогенезі морфологічні й функціональні ознаки.