Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ОСОБЛИВОСІ ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗІНФЕКЦІЙНО-СТЕРИлізаЦІЙНИХ

ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ, ДЕЗІНФЕКЦІЙНИХ І СТЕРИЛІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ В і СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ.

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВНУТРІШНЬОЛІКАРНЯНОГО ІНФІКУВАННЯ МЕДИЧНОГО ПЕРСОНАЛУ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАРАРЖЕННЯ ПЕРСОНАЛУ СТОМАТОЛОГІЧНИХ ЗАКЛАДІВ ВНУТРІШНЬОЛІКАРНЯНИМИ ІНФЕКЦІЯМИ.

Заходи, направлені на попередження інфікування мікроорганізмами персоналу стоматологічних кабінетів під час здійснення ними своїх професійних обов'язків, включають в себе загальні і індивідуальні, дотримання яких є їхніми професійними обов'язками.

Під час роботи персонал стоматологічного закладу повинен дотримуватись правил профілактики професійних заражень. Кожного пацієнта, який звертається за медичною допомогою, слід вважати потенційно інфікованим різними

У відповідності з обов’язковими вимогами до спеціальностей в стоматології, лікар і середній медичний персонал повинні знати основи гігієни і епідеміології, дотримуватись правил техніки безпеки і охорони праці під час роботи з біологічним матеріалом.

З метою підтримання достатнього різня знань персонал стоматологічних кабінетів повинен пройти обов’язкове гігієнічне навчання 1 раз на рік.

Всі лікарі-стоматологи, середній та молодший медичний персонал стоматологічних кабінетів, зубні техніки мають проходити профілактичний медичний огляд при прийомі на роботу та подальшому а терміни, встановлені нормативними документами.

Медичний персонал, який своєчасно не пройшов профілактичний медичний огляд, до роботи не допускається.

Медичні працівники стоматологічних закладів відносяться до групи підвищеного ризику зараження параентеральними інфекціями і тому підлягають обстеженню на наявність НВ-антигену при поступленні на роботу і в подальшому не рідше, ніж раз на рік.

У всіх стоматологічних кабінетах незалежно від їх профілю 2 рази на рік проводиться обстеження персоналу на носійство патогенного стафілококу та санація носіїв. В усіх стоматологічних кабінетах повинен бути в наявності набір медикаментів для надання першої медичної допомоги при виникненні виробничого травматизму, пов'язаного з ризиком інфікування.

Під час прийому лікар - стоматолог має а першу чергу зібрати епіданамнез для визначення пацієнтів з підвищеною вірогідністю інфікування їх вірусом гепатиту, СНІДу, мікобактеріями туберкульозу, Маніпуляції таким пацієнтам слід проводити в кінці прийому, якщо немає життєвих показів до проведення термінової операції. При цьому медичний персонал, який приймає участь в проведенні лікування, повинен бути інформований щодо цих пацієнтів більш ретельного виконання заходів по забезпеченню власної безпеки.

Медичному персоналу необхідно уникати контактів шкіри і слизових болонок з кров'ю, слиною і іншими біологічними рідинами пацієнтів, для чого необхідно працювати в спецодязі, змінному взутті, масках чи респіраторах разового використання, а при необхідності з захисних окулярах (лицевих щитках).

В стоматологічних кабінетах не допускається робота без спецодягу чи в спецодязі зі слідами забруднення.

Особистий та медичний одяг, взуття повинні зберігатись окремо, зберігання верхнього одягу персоналу в кабінеті заборонено.

Для захисту шкіри рук необхідно надягати медичні рукавички. Всі пошкодження на руках медичного персоналу повинні бути закриті напальчником чи лейкопластиром. Після кожного зняття рукавичок і після любого контакту з хворим руки потрібно ретельно вимити.

Не рекомендується повторно використовувати латексні, вінілові рукавички навіть після якісної їх дезінфекції, тому що дезінфекційні розчини і інші їдкі хімреактиви можуть викликати легке пошкодження цілості рукавичок і тим самим знизити їх захисну функцію. Рекомендованими є рукавички з нітрилу.

Медичні працівники з травмами, ранами на руках, ексудативними ураженнями шкіри рук, які неможливо закрити лейкопластиром або гумовими рукавичками, звільняються на період захворювання від безпосереднього медичного обслуговування хворих.

Під час прийому пацієнта такі предмети, як амбулаторна карта, канцелярська ручка, повинні знаходитись позаду пацієнта, щоб запобігти їх забрудненню. Запис необхідно робити тільки чистими руками після закінчення лікування.

Асистентам стоматолога слід утриматись під час лікування від контакту з сторонніми предметами, наприклад, телефоном, шафами, медичними карточками, вимикачами і інш. Якщо є необхідність користування цими і іншими предметами, слід надягнути на захисні рукавички ще одну пару рукавичок, наприклад, з поліетилену.

Рентгенівські знімки слід підготувати до роботи, щоб їх можна було подивитись в процесі лікування, не доторкуючись руками.

В кожному стоматологічному кабінеті незалежно від їх функціонального призначення мають проводитись якісні дезінфекційні заходи; інструментарій і матеріали повинні зберігатись а стерильних умовах.

Всі види стоматологічного інструментарію, які мають контакт із м'якими і кістковими тканинами (скальпель, зубне долото, гачки, екскаватори, каналонаповнювачі, пульпоекстрактори, бори і інш.) підлягають дезінфекції, передстерилізаційній очистці та стерилізації після кожного використання.

Інструментарій, який не має контакту з раневою поверхнею (амальгамо змішувачі, пластмасові шпателі і інш.), але на який в процесі роботи може потрапити білкове забруднення, також підлягає всім видам обробки і стерилізації.

Передача інфекції від одного пацієнта іншому також може бути обумовлена інфікуванням стоматологічного обладнання, який є важливим фактором у ланцюжку передачі інфекції. Як приклад, високошвидкісні стоматологічні наконечники (прямі чи кутові) під час руху обертових інструментів можуть створювати інфікований аерозоль. Спеціальні вмонтовані відсмоктуючі прилади попереджають повернення спрею в інструмент, однак, сприяють тому, що в охолоджуючу систему установки потрапляють краплини рідини і слини із ротової порожнини пацієнта. Інфіковані субстанції із ротової порожнини пацієнта в результаті ретроградної течії можуть засмоктуватись, в канали подачі води стоматологічних установок і осідати на поверхні в виді плівкового нальоту (біоплівка). Руйнування таких плівок може привести до передачі інфекції іншим пацієнтам.

Рекомендації по профілактиці формування біоплівок в каналах подачі води стоматологічних установок;

1. Вмонтований в стоматологічну установку автономний резервуар води має підлягати періодичній хімічній обробці. Режим дезінфекції має забезпечувати знищення бактерій та вірусів, не викликаючи при цьому корозії матеріалів стоматологічної установки.

2. Бажано застосовувати вмонтовані мікрофільтри.

3. Щоденно на початку робочої зміни необхідно зливати застояну воду, продувати та промивати канали подачі води.

4. Після закінчення прийому пацієнта рекомендується включити турбінний наконечник на 20-30 сек. для заміни води і видалення інфікованих матеріалів, які могли потрапити в канали водно-повітряного охолодження.

5. Клапани; які є перепоною ретроградному потоку, попереджують аспірацію інфікованих субстанцій із ротової порожнини в канали водно-повітряного охолодження. Необхідно постійно контролювати ефективність функціонування клапанів. Більшість нових конструкцій каналів подачі води повинні бути обладнані такими пристроями.

Для профілактики інфікування важливе значення має проведення ретельної дезінфекції та миття систем відсмоктування (особливо всередині), фільтрів, відсмоктуючих шлангів, канюль. Необхідно щоденно проводити контроль фільтрів відсмоктування та зливу плювальниці та періодично здійснювати промивання каналів зливу.

В сучасних пристроях, які оснащені сепараторними пристроями, замінюються тільки фільтр. Під час дезінфекції відсмоктуючих пристроїв слід відмовитись від використання засобів, які використовуються для дезінфекції поверхонь і інструментарію.


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  4. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  5. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  6. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  7. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  8. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  9. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  10. Березня 1991 р. — проведення референдуму щодо збереження СРСР.
  11. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВЕДЕННЯ З РОЗРАХУНКІВ ІЗ ПДВ
  12. Варіанти проведення промислової політики для України




Переглядів: 650

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Журнал генеральних прибирань стоматологічного кабінету | ЗАХОДІВ ПІД ЧАС ТЕРАПЕВТИЧНОГО ПРИЙОМУ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.