Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Проведення дезінфекційних заходів.

Дезінфекція.

ДЕЗІНФЕКЦІЙНО-СТЕРИЛІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ.

Для дезінфекції всіх видів виробів медичного призначення, поверхонь апаратури, обладнання, приміщень і інших об'єктів, проведення передстерилізаційного очищення та стерилізації ВМП, обробки рук і операційного поля можна використовувати лише препарати, які увійшли до "Аналітичного огляду дезінфекційних засобів і антисептиків, дозволених до застосування на території України" від 01.06.2003 року.

Всі види стоматологічного інструментарію після використанні підлягають обов'язковій дезінфекції. Інструментарій, забруднений кров'ю чи гноєм, необхідно попередньо промити водою. Зважаючи на зниження знезаражуючих властивостей дезінфекційного розчину, забрудненого кров'ю, необхідно мати другу ємкість для дезінфекції інструментарію після промивання. Промивні води знезаражуються кип'ятінням протягом 30 хв., або засипанням сухим хлорним вапном у співвідношенні 1:5 (200 г на 1 л), перемішують і залишають на 1 годину. Якщо інструментарій виготовлений із корозійностійких матеріалів, їх промивають в 3% розчині хлораміну.

Не дозволяється залишати інструментарій в дезінфекційному розчині на ніч чи вихідні дні. Не рекомендується застосовувати для знезараження стоматологічного, в т.ч. ендодонтичного інструментарію дезінфектанти, які викликають корозію.

Приготування розчинів дезінфектантів слід проводити :

· під час роботи проточно-витяжної вентиляції;

· необхідно запобігати попаданню препаратів з очі та на шкіру; якщо ж це сталось, вражене місце необхідно добре промити водою;

· дезінфекцію слід проводити в медичних рукавичках, захисних окулярах.

Для знезараження використаного стоматологічного інструментарію, робочих столів, приладів, рук слід мати спеціально виділені ємкості з дезрозчинами.

Ріжучі, гострі предмети разового використання (зйомні леза скальпелів, ін’єкційні голки) слід збирати в контейнери, щоб попередити можливість пошкодження рук медичного персоналу під час прибирання приміщення. Шприци для продування (промивання) зубної порожнини, ультразвукові сканери для зняття зубного каменю після використання промивають в воді, дезінфікують і стерилізують.

Після лікування стоматологічні наконечники необхідно якісно продезінфікувати. На відміну від іншого інструментарію, при обробці якого можливий великий ризик інфікування персоналу, наконечники можна очищати перед дезінфекцією.

Підготовлені для стерилізації наконечники і турбіни збираються в спеціальні лотки і касети. Якщо стерилізація проводиться в звичайному автоклаві, весь інструментарій рекомендується запаковувати в стерильну упаковку.

Поверхні апаратів Апекслокатор, Формотрон для визначення глибини кореневого каналу також підлягають дезінфекції (протираються двічі серветками, змоченими в дезрозчині з інтервалом 15 хвилин). Губні контакти і електроди (зажим ендофайла, зажим "ласточкин хвост") підлягають дезінфекції, передстерилізаційній очистці і стерилізації.

Весь ортопедичний інструментарій, вироби, матеріали (відтискні ложки, зубні протези, діагностичні і робочі моделі, воскові прикусні шаблони, каркаси мостовидних і інших протезів, пластинки для реєстрації прикусу і інш.) до відправки в зуботехнічну лабораторію, а також при поступленні з лабораторії в стоматологічний кабінет необхідно якісно продезінфікувати.

Продезінфіковані в стоматологічному кабінеті відтискні ложки повинні супроводжуватись відповідними відмітками, що дозволить зекономити час на повторну дезінфекцію в лабораторії.

Отримані відтиски промиваються в воді від слини, крові, сторонніх домішок, після чого їх необхідно занурити в дезрозчин. Для дезінфекції рекомендується використовувати розчини, час витримки в яких не перевищує 30 хвилин (Бацилол АФ, Бацилол плюс)

Інструментарій і матеріали, які призначені для виробництва нових зубних протезів, повинні зберігати окремо від інструментів для робіт, які побували з ротовій порожнині пацієнта

Полірувальні жильці необхідно спочатку відмити; дезінфікувати і стерилізувати після кожного використання.

Щітки для полірування дезинфікуються щоденно.

Після закінчення роботи медичні рукавички знезаражуються зануренням а дезінфекційний розчин ( 3% р-ном хлораміну, хлорного вапна - експ. 1 год. і інш.), після чого вони підлягають передстерилізаційній очистці та стерилізації. Якщо використовуються рукавички разового використання, то після роботи вони дезинфікуються 5% р-ном хлорного вапна і утилізуються.

14.Обладнанняі яке використовується для фіксації голови пацієнта під час рентгенівського обстеження а також для інтраоральної зйомки, підлягає обов'язковому знезараженню

15. Персонал зуботехнічної лабораторії, безпосередньо зайнятий виготовленням зубних протезів, обов’язково мас бути забезпечений спецодягом (робочий халат, захисні окуляри, маска і рукавички).

Прибирання і дезінфекція робочого обладнання лабораторії повинні проводитись щоденно.

Для якісної обробки поверхонь приміщень стаціонарне обладнання, меблі повинні бути ретельно підігнані до підлоги. Медичне обладнання та меблі повинні мати гладкі поверхні, доступні для дезінфекції. Для попередження контамінації мікрофлорою в радіусі 1,5 м від пацієнта повинні знаходитись лише самі необхідні інструменти та обладнання.

Дезінфекція поверхонь включає обробку пульверизаторами і протирання. Перед протиранням необхідно рівномірно зволожити поверхні. .

Рушники для витирання рук мають змінюватись щоденно. По можливості слід використовувати стерильні паперові рушники.

Для захисту одягу пацієнта при проведенні стоматологічних маніпуляцій необхідно використовувати нагрудники, які можуть бути одноразовими та багаторазовими. Особливу увагу необхідно приділяти очистці нагрудників одягу, забрудненого кров'ю, масок. Всі ці предмети повинні оброблятися окремо.

У випадку забруднення кров'ю або біологічними рідинами стоматологічного крісла, приладів, поверхонь їх слід протерти серветкою, змоченою у дезрозчині (Бациллол АФ, Бациллол плюс, 0,5% р-н Дисмозон пур, 0,5% р-н Мікробах екстра, 3% р-н хлораміну/хлорного вапна, 0,5% р-н Дезактіну, 4% р-н перекису водню з 0,5% миючого засобу, 2,3% р-н Дезефекту).

Слиновідсмоктувачі після використання підлягають дезінфекції (5% р-н хлораміну, хлорного вапна, 1% р-н пр. Корзолекс екстра, 2% р-н пр. Корзолекс базік, 1% р-н Полідезу, 0,5% р-н Дезактіну ) і утилізації. Пацієнти не повинні тримати слиновідсмоктувачі чи без потреби контактувати з іншими поверхнями

З’ємні плювальниці знезаражуються зануренням в дезрозчин (5% р-н хлораміну/хлорного вапна - 1 година). Вміст плювальниць знезаражується в окремій ємкості шляхом засипання сухим хлорним препаратом у відношенні 1:5.

Використані ватні (марлеві) тампони і інші перев'язувальний матеріал знезаражують 5% р-ном хлорного вапна/хлораміну і інш.

При потраплянні крові на робочий одяг перед пранкам місце забруднення обхідно змочити розчином дезінфектанту (3% р-н хлораміну» 3% р-н перекису водню, пр. Бациллол АФ і інш.).


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  3. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  4. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  5. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  6. Апаратура і методика проведення густинного гамма-гамма-каротажу
  7. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  8. Аудиторські докази щодо тверджень керівництва у фінансових звітах отримуються безпосередньо в процесі проведення тестів контролю та процедур по суті.
  9. Банківський контроль та нагляд: форми та мета здійснення. Пруденційний нагляд: поняття, органи та мета проведення.
  10. Березня 1991 р. — проведення референдуму щодо збереження СРСР.
  11. БУХГАЛТЕРСЬКІ ПРОВЕДЕННЯ З РОЗРАХУНКІВ ІЗ ПДВ
  12. Варіанти проведення промислової політики для України




Переглядів: 1683

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ДЕЗІНФЕКЦІЙНО-СТЕРИЛІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ ПІД ЧАС ХІРУРГІЧНОГО ПРИЙОМУ. | Правила надання першої допомоги у випадку виникнення виробничої травми чи аварійної ситуації.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.