Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розв’язування задачі

Сума повернення по кредиту =1036,8 тис. грн.

У зв’язку з тим, що останній внесок до фонду погашення здійснюється, розрахунок розміру щорічних внесків Р в накопичувальний фонд проводимо за формулою (12.12), але додаємо ще один внесок Р. За таких умов формула (12.12) «збільшується» на один платіж Р і набуває вигляду:

(13.13)

За формулою (13.13) результат: Р=123,331 тис. грн.

Рисунок 13.7 - Графік повернення кредиту шляхом створення фонду погашення кредиту за умов: початок формування фонду погашення кредиту з дати одержання кредиту; внески (Р) до фонду щорічні та рівні; в кінці строку дії фонду внесок (Р) здійснюється; тис. грн. (Пояснення позначок на графіку дивись в табл. 13.10)

План погашення кредиту надано в табл. 13.10:

Таблиця 13.10

Результати розрахунку (план) погашення кредиту рівними сумами (Р) за умов: початок формування фонду погашення кредиту з дати одержання кредиту та в кінці строку дії фонду внесок (Р) здійснюється; тис. грн.

Рік (період - k) Внески у фонд пога-шення кредиту, Р Проценти, нараховані фондом погашення кредиту (f) у k–тому році (k-тому періоді), Накопичення на кінець року (періоду k) у фонді погашення кредиту без внеску Р наростаючим підсумком, Накопичення на кінець року (періоду k) у фонді погашення кредиту в сумі із внеском Р наростаючим підсумком, + Р
126,331 126,331 126,331 126,331 126,331 31,583 871,061 120,409 182,094 157,914 355,306 602,046 910,471 126,331 284,245 481,637 728,377 1036,800
Всього 631,655 405,147 1036,8

 

Нагадуємо, що в задачах 1,2,3,4 прикладу 13.9 розглядається метод повернення кредиту (метод торговця), який передбачає виплату кредиту одноразово в кінці строку за допомогою створення позичальником фонду погашення кредиту (його ще називають амортизаційним фондом). Фонд погашення створюється шляхом внесення певних внесків в банк на спеціальний рахунок з нарахуванням на внески процентів. Розмір фонду погашення (внески та нараховані на них проценти) повинен забезпечити своєчасне погашення кредиту.

Внески до фонду погашення можуть бути як постійними (рівними між собою) так і змінними (не рівними між собою).

При плануванні фонду погашення кредиту є дві схеми його формування.

Як вже зазначалося,перша схема передбачає виплату взятої позики і процентів по ній в кінці строку кредиту.

Друга схема передбачає виплату в кінці строку кредиту лише суму взятої позики (основну суму), а виплата процентів здійснюється поетапно, впродовж строку користування кредитом, у вказані дати.

Продовжуємо розглядати варіанти формування фонду погашення кредиту за умов першої схеми. Нагадуємо, що розглянутий приклад 13.9 поєднує задачі з рівними платежами (Р) у фонд погашення кредиту. А наступний приклад 13.10 поєднує задачі з нерівними внесками (Pk) до фонду погашення кредиту. Також, звертаємо увагу, що в задачах наступного прикладу (приклад 13.10) фонд погашення кредиту розраховується виключно табличним способом.

_Приклад 13.10________________________________

В прикладі 13.10 розв’язуванням задач продовжується розгляд наступних інших варіантів першої схеми створення фонду накопичення (фонду погашення кредиту):

Варіант 5 який розглянутов задачі 1: ─ формування фонду погашення кредиту починається після одержання кредиту (в задачі ─ через рік); Рk ─ не рівні між собою; в кінці строку дії фонду накопичення останній внесок здійснюється. В цій задачі можливі два напрямки розв’язування: перший напрямок ─ обрання розміру вкладів починається з першого вкладу і йде за порядком до другого, третього і далі ─ до передостаннього; другий напрямок ─ обирання розміру вкладів починається з останнього і здійснюється далі за порядком від останнього до першого.

Варіант 6 який розглянутов задачі 2: ─ початок формування фонду ─ після одержання кредиту (через рік); Рk ─ не рівні між собою; в кінці строку дії фонду накопичення останній внесок Р не здійснюється. В задачі 2 також є два напрямки розрахунку: «від першого внеску…» та «від останнього внеску…».

Варіант 7 який розглянутов задачі 3: ─ початок формування фонду ─ з дати одержання кредиту; Рk ─ не рівні між собою; в кінці строку дії фонду накопичення останній внесок Р не здійснюється. В задачі 3 ─ два напрямки розрахунку: «від першого внеску…» та «від останнього внеску…».

Варіант 8 який розглянутов задачі 4: ─ початок формування фонду погашення кредиту з дати одержання кредиту; Рk ─ не рівні між собою; в кінці строку дії фонду накопичення останній внесок Р здійснюється. В задачі 4 ─ два напрямки розрахунку: «від першого внеску…» та «від останнього внеску…».


Читайте також:

  1. Алгоритм розв’язання задачі
  2. Алгоритм розв’язання розподільної задачі
  3. Алгоритм розв’язування задачі
  4. Алгоритм розв’язування задачі
  5. Алгоритм розв’язування задачі
  6. Алгоритм розв’язування задачі
  7. Алгоритм розв’язування задачі
  8. Алгоритм розв’язування задачі
  9. Алгоритм розв’язування задачі оптимізації в Excel
  10. Аналіз інформації та постановка задачі дослідження
  11. Аналіз перед розв’язуванням задачі
  12. Аналіз перед розв’язуванням задачі




Переглядів: 666

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Задача 1

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.