Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація захисту

Організаційні питання звичайно — компетенція голови та вченого секретаря спеціалізованої вченої ради. Власне, секретар — режисер захисту і повинен добре проінструктувати дисертанта про його пове­дінку на дії при захисті. Перенесення дати захисту, затримка початку засідання, накладки тощо — результат поганої організації. Це інколи має місце при захисті дисертації.

У кожного режисера є своя команда, а якщо таке дійство як засідан­ня спеціалізованої ради проводиться задля захисту конкретного дисер­танта, то це зумовлює його ключову головну роль при захисті. Він повинен виконати значну кількість справ, уладнати масу формально­стей, вирішити невідкладні дії, що потребує певного фінансового, кадрового та іншого забезпечення. Так раз трохи не зірвався захист, оскільки одного із членів ради та першого офіційного опонента не зу­стріли біля воріт наукової установи і не пропустили на автомобілі на її територію.

Отже, виникає потреба особисто займатися організаційними (діста­ти білети, розмістити в готелі) справами (зустріти, супроводжувати), а не покладатися на інших осіб, особливо тоді, коли ситуація загострю­ється за тиждень-два до захисту. Власне, тоді з'ясовуються деякі упу­щення в організації, нестикування та інші обставини, які загрожують нормальному проведенню захисту. Відповідно осягнути неосяжне у той період дисертанту самому просто неможливо. Тому рекоменду­ється десь за пару тижнів до захисту сформувати зі своїх співробітни­ків (за їх згоди та згоди безпосереднього керівника), друзів, приятелів, родичів тощо групу підтримки захисту дисертації і розподілити між ними певні функції та обов'язки, зокрема призначити:

1) відповідальних за зустріч офіційних опонентів та інших членів ради (провести на базовий науковий підрозділ чи інше виділене при­міщення, роздягнути, забезпечити збереження речей, пригостити чаєм чи кавою;

2) відповідальних за впорядкування приміщення (зали засідання) спеціалізованої ради (загальний порядок, забезпечення питною водою, стаканчиками, канцелярським приладдям тощо);

3) відповідальних за транспорт (доставка опонентів, наукового ке­рівника та інших членів спеціалізованої ради);

4) відповідальних за матеріально-технічне забезпечення (касети для магнітофона чи диктофону, мінеральна вода, сік, квіти), за доставку відзивів, за друкування необхідних матеріалів, наприклад примірників проекту висновку спеціалізованої ради, за підготовку та вручення за­питань, за магнітофонний запис процесу захисту;

5) відповідальних за відеозйомку чи фотографування;

6) один-два члени команди мають бути готові до виконання інших
завдань.

Як зазначалося, захист — справа самого дисертанта. Навіть прито­му, що забезпечення кворуму на засіданні спеціалізованої ради — обо­в'язок голови ради та її вченого секретаря, дисертанту не слід повні­стю покладатися на них, а потурбуватися і самому. Тим більше, що звичайно у половини членів спеціалізованої вченої ради віднайдуться на час захисту й інші невідкладні питання, особливо у тих, що працю­ють в інших наукових установах. Якщо зважати, Що засідання спеціа­лізованої вченої ради є правомочним, якщо в його роботі беруть участь не менше двох третин її складу і до того з обов'язковою участю не менше чотирьох докторів наук за кожною спеціальністю при захисті докторської дисертації і не менше трьох докторів наук по кожній спе­ціальності при захисті кандидатської дисертації (п. 21 Порядку), то завдання забезпечення кворуму — архіважливе.

Тож якщо виникають проблеми із кворумом, то варто самому під­ключитися до вирішення цього питання. Вихід із критичної ситуації можна знайти:

1) особистими переговорами з відповідним (проблемним) членом
спеціалізованої ради. Якщо є інформація, що окремі члени ради не
зможуть бути присутніми, то варто організувати індивідуальні дзвінки
їм від вченого секретаря ради чи голови, наукового керівника, керівни­цтва зацікавленої у захисті установи, інших авторитетів.

Тут слід пам'ятати правило: «Хто стукає у двері, тому їх відчиня­ють». Якщо повним відчаю голосом попросити, то звичайно це спра­цьовує.

Проте є й інші більш гарантовані способи забезпечення кворуму, що знаходяться у компетенції керівництва наукової установи, зокрема використати можливості науково-педагогічного сумісництва. Штатного члена спеціалізованої ради умовити бути присутнім на засіданні спе­ціалізованої ради значно легше. Окрім цього, якщо у членів спеціалі­зованої ради є певні витрати у зв'язку з участю у засіданні, то їх слід компенсувати;

2) привезти члена спеціалізованої вченої ради на засідання для участі в обговоренні дисертації та особливо для розпису в явочному листі;

3) інколи застосовується і такій прийом як підпис члена ради у явоч­ному листі. Тож якщо хтось із членів спеціалізованої ради не може бути присутнім на її засіданні і є загроза втрати кворуму, є можливість відвезти явочний лист та бюлетені для голосування цьому члену ради. Із авторефератом дисертації він мав змогу ознайомитись раніше.

Відповідно до пп. 2 п. 25 Порядку офіційні опоненти зобов'язані бути присутніми на захисті дисертації, що, на наш погляд, є анахроніз­мом. Якщо ж відповідно до п. 21 Порядку офіційний опонент на ос­нові вивчення підготовленої дисертації та праць, опублікованих за те­мою дисертації, подав до спеціалізованої вченої ради оформлений у встановленому порядку відзив, то він уже позитивно або негативно висловився по суті.

Якщо виникає загроза неможливості участі в захисті опонента, який повинен особисто виступити з відзивом і безпосередньо взяти участь у захисті, та відповідно до того ж пп. 2 п. 25 Порядку, якщо з поважної причини відсутній один з офіційних опонентів, захист ди­сертації може відбутися за умови позитивного відзиву відсутнього опонента. Тоді на засіданні спеціалізованої вченої ради оголошується відзив відсутнього опонента і заслуховується виступ додаткового офі­ційного опонента, затвердженого керівництвом спеціалізованої вченої ради до момент}' захисту дисертації. Звичайно, таку заміну слід прово­дити завчасно за згодою призначеного опонента. Він, принаймні, по­винен ознайомитися з рукописом дисертації та підготувати і завірити у встановленому порядку відзив.

 

 


Читайте також:

  1. II. Організація і проведення спортивних походів
  2. II. Організація перевезень
  3. II. Організація перевезень
  4. А. Організація Острозького колегіуму – Академії
  5. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  6. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  7. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Адміністративно-територіальна організація
  10. Акустичні засоби|кошти| захисту
  11. Анатомо-фізіологічні механізми безпеки і захисту людини від впливів негативно діючих факторів.
  12. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відзив провідної установи | Підготовка до захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.