Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відзив провідної установи

Він відрізняється від відзивів офіційних опонентів тим, що:

1) може бути підготовлений декількома фахівцями;

2) у ньому має бути акцентована увага на:

Ø значенні отриманих результатів для науки та практики;

Ø рекомендаціях про використання отриманих дисертантом результатів (у галузях науки, економіки, правозастосуванні чи судовій прак­тиці, діяльності певних міністерств (наприклад, Міністерства внутрі­шніх справ), відомств, установ та інших організацій);

3) проведенні обговорення та затвердженні на засіданні відповідного наукового підрозділ. Факт обговорення та затвердження повинен бути відображений в кінці відзиву (вказується дата обговорення та номер протокол) засідання наукового підрозділу);

4) відзив затверджується керівником наукової установи чи заступ­ником керівника (проректором) з наукової роботи.

Відповідно, рівень критичних зауважень у відзиві провідної устано­ви повинен бути значно вищий і стосуватися суттєвих недоліків руко­пису дисертації.

Позитивний відзив повинен закінчуватися висновком про те, що дисертаційна робота відповідає вимогам Положення ВАК про порядок присудження вченого ступеня кандидата (доктора) наук по даній спе­ціальності.

Особлива турбота дисертанта — підтвердження впровадження, практичного використання результатів виконаного ним досліджен­ня у вигляді так званих «довідок про впровадження». Згідно з прави­лом, що узвичаїлося, такі довідки-підтвердження в кількості від однієї до трьох необхідно представити дисертаційній раді як один з обов'яз­кових документів. Використання результатів дисертаційної роботи розуміється тут досить, широко, включаючи: застосування матеріалів дисертації самим здобувачем чи іншими спеціалістами при читанні лекцій, проведенні занять; включенім матеріалів дисертаційної робо­ти до раніше виконаних наукових звітів, доповідей; будь-яке підтвер­джене використання положень, викладених у наукових публікаціях здобувача за темою дисертації.

Підтвердження оформляється у вигляді довідки чи листа органі­зації, що використовувала результати досліджень дисертанта, в дисер­таційну раду, у якій посвідчується, що матеріали, висновки, положення дисертаційної роботи знайшли застосування в даній організації із за­значенням галузі їх використання.

Одержання відзиву наукового керівника у більшості випадків не пов'язано з будь-якими труднощами. Варто, проте, вказати, що це не відзив про дисертаційну роботу, а думка керівника про самого дисер­танта як сформованого працівника, що підтвердив здатність до само­стійних наукових досліджень, виявив глибокі знання і широку еруди­цію під час підготовки дисертаційної роботи.

відзивами на автореферат справи набагато кращі, ніж з відзива­ми на дисертацію, з тієї простої причини, що «авторефератні» відзиви звичайно разів у п'ять менші за обсягом і при їх написанні не дово­диться дотримувати жорстоких нормативних вимог. Проте якщо опо­ненти і провідна організація зобов'язані надати відзив на дисертацію, то написання відзиву на автореферат дисертації — справа суто добро­вільна. Не виключено, що один чи кілька з надісланих за списком ав­торефератів потратить у руки спеціалістів, які зацікавляться роботою і самі, без сторонньої підказки напишуть, підпишуть, завірять і пере­шлють відзив до дисертаційної ради. Проте надія на «сліпу» удачу невелика, то ж, щоб не трапилось, що їх так і не надійде, треба потур­буватися про них, використовуючи наукове співробітництво і взаємо­допомогу, природні наукові зв'язки дисертанта.

Відзиви на автореферат пишуться за більш простою схемою: акту­альність теми, вказівка на дві-три позитивні якості роботи і одержані результати, можливо, один-два недоліки і висновок про те, що робота відповідає вимогам ВАК, а автор заслуговує на присудження вченого ступеня. Це має вміститися на одній-двох сторінках машинописного тексту. Звичайно, перед написанням відзиву варто познайомитися з авторефератом, але ж це може навіть викликати професійний інтерес для автора відзиву.

Не виключено, а часто, на жаль, так і буває, що при цілковитій до­брозичливості до дисертанта та його наукового керівника і взагалі до наукової праці людина, спроможна написати відзив, стане посилатися на завантаженість, а то й натякне на необхідність мати проект відзиву. Тут вже нічого не поробиш. «Таке наукове життя», — сказали б фран­цузи, отінившись у подібній ситуації.

 


Читайте також:

  1. Акт експертизи підписується кожним експертом і засвідчується печаткою медичної установи, на базі якої проводилася судово-психіатрична експертиза.
  2. Алгоритм перевірки кошторису бюджетної установи
  3. Банківські установи на кредитному ринку
  4. Бюджетні установи отримують кошти на своє функціонування з бюджету виключно на основі фінансових документів, які називаються кошторисами.
  5. Бюджетні установи як платники податків і платежів до бюджету.
  6. Бюджетні установи: сутність та класифікація.
  7. Вимоги до відзивів на рукопис дисертації
  8. Відзиви на рукопис дисертації та автореферату
  9. Грошові кошти в касі установи.
  10. Договірні фінансово-кредитні установи
  11. Інвестиційні фінансово-кредитні установи




Переглядів: 588

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимоги до відзивів на рукопис дисертації | Організація захисту

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.