Окреме місце посідає діяльність різних релігійних організацій та конфесій у вихованні молодого покоління щодо ЗСЖ. Такі організації спрямовують свою діяльність насамперед на духовне виховання, звичайно ж, головним є релігійне виховання. Проте, як показує досвід, такий спосіб пропагади ЗСЖ має певні здобутки й користується увагою серед віруючої молоді.
Для прикладу можна навести діяльність Церкви адвентистів сьомого дня у межах програми «Молодь – для молоді». Головний принцип діяльності цієї програми полягає в тому, що християнська молодь спілкується з іншими молодими людьми по різним соціальним проблемам. У клубі «Молодь – для молоді» кожна дитина або молода людина може бути лідером, є так званні родинні групи (10-12 чоловік), де основне правило не ображати й поважати інших, є можливість висловлювати свої особисті думки, бути творцями власної долі, спілкуватися, розвиватися та розважатися. У клубі також проводяться зустрічі з різними спеціалістами, працюють секціії по інтересам, проводяться різні заходи, акції, лекції в школах. У межах програми «Молодь – для молоді» працюють програми по палінню, здоровому способу життя, по плануванню сім’ї тощо.
Євангелистський Центр для реабілітації наркоманів діє за трьома основними напрямами: профілактика шкідливих звичок, робота з сім’ями наркоманів та реабілітація наркозалежних. У напрямі профілактики проводиться велика просвітницька робота (в основному лекційна, відеоматеріали) у школах інститутах, коледжах. Робота з членами сім’ї спрямована на зміну взаємостосунків. Реабілітація людей залежних від наркотиків у Центрі провадиться, здебільшого за допомогою християнського спілкування.