Формування здорового способу життя молоді пов’язується з багатьма чинниками, в тому числі з комплексом факторів правового характеру. Умовно їх поділяють на дві групи:
І. Фактори об’єктивного характеру (загально-правові фактори), що сприяють створенню системи законодавства, яка реально забезпечує сприятливі умови щодо розвитку молоді.
ІІ. Фактори суб’єктивного характеру (спеціально-правові фактори), що сприяють конкретизації правових приписів стосовно певного суб’єкта, створюючи умови реалізації суб’єктивних прав та юридичних обов’язків.
Отже, специфіка законодавства у галузі охорони здоров'я полягає у його комплексному характері. До його складу входять правові норми різної галузевої приналежності: конституційного, цивільного, кримінального, трудового, адміністративного, фінансового та інших галузей права. Аналіз історії формування сучасних демократичних правових систем світу вказує на те, що акти законодавства тим ефективніші, чим краще втілюють у себе природні права, фінансові, фізіологічні можливості і потреби людини.
Таким чином, розвинена, систематизована і прозора законодавчо-нормативна база щодо сприяння здоровому способу життя уже сама по собі є потужним пропагандистським засобом збереження та зміцнення здоров’я і повинна б формуватися на основі таких принципових підходів:
− найголовнішим з них має бути усвідомлення того, що альтернативного шляху збереження та поліпшення здоров’я населення, як через впровадження здорового способу життя не існує;
− законодавчо-нормативна база має узгоджуватися з підходами та вимогами міжнародної спільноти у цій сфері життєдіяльності;
− впровадження здорового способу життя має грунтуватися на розвиненій законодавчій базі та на верховенстві права;
− законодавча база стосовно здорового способу життя має бути на чільному місці у ієрархії права у відповідності до того місця, яке займає здоров’я у ієрархії загальнолюдських цінностей.
Теми рефератів для самостійної роботи
Формування здорового способу життя у молодіжному середовищі: проблеми та перспективи.
Дозвілля сучасної молоді: спокуси і небезпеки.
3. Вплив народиих традицій на формування поважного ставлення молодої людини до власного здоров`я.