Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хід роботи

Отримують кров шляхом скарифікації шкіри пальця. Готують цитратну кров: до 500 мкл крові додають 50 мкл 5 % розчину натрій цитрату (правильне співвідношення крові і антикоагулянту (в даному випадку натрій цитрату) 10:1. Кров з антикоагулянтом переносять у центрифужні пробірки. Якщо об’єм крові невеликий (від 0,2 до 0,5 мл), то можна проводити центрифугування в пробірках типу Еппендорф. Еритроцити відділяють від плазми крові шляхом центрифугування при 3 000 об/хв протягом 5 хв. Верхній шар (плазма) відсмоктують пастерівською піпеткою або за допомогою шприца з довгою голкою і виливають. Еритроцити тричі промивають охолодженим фізіологічним розчином (0,9 % розчин натрій хлористого) при 3 000 об/хв по 5 хв. Відмиті еритроцити гемолізують дистильованою водою у співвідношенні 1:2 (еритроцитарна маса : дистильована вода). Суміш перемішують протягом 10 хв і центрифугують 10 хв при 8 000 об/хв для відділення стром еритроцитів. За допомогою шприца з довгою голкою відбирають супернатант (гемолізат) і переносять в чисту пробірку Еппендорф.

Для визначення концентрації гемоглобіну з отриманого гемолізату відбирають 0,02 мл, додають 5 мл розчину Драбкіна і через 20 хв вимірюють екстинкцію розчину при довжині хвилі 540 нм (зелений світлофільтр) у кюветі шириною 10 мм проти контролю – розчину Драбкіна чи дистильованої води на спектрофотометрі чи фотоелектроколориметрі.

Концентрацію гемоглобіну обчислюють за формулою:

СНв = Е540 × 251 × 1,45,

де СНв – концентрація гемоглобіну в гемолізаті, г/л, або мг/мл; 251 – розведення; 1,45 – коефіцієнт перерахунку.

 

Клінічне значення. Низький рівень гемоглобіну свідчить про те, що є анемія. Але для того, щоб остаточно з’ясувати, яка анемія, потрібно зробити додаткові спеціальні дослідження. Наприклад, визначити показники обміну Феруму, до яких належить рівень сироваткового Феруму та феритину. Показник гемоглобіну може знизитися й після місячних у дівчаток, внаслідок різних гінекологічних недуг, нез’ясованих крововтрат у жінок, навіть незначної або постійної кровотечі з зубів та ясен.

 

2.2.3.2. Визначення гемоглобіну у фіксованих препаратах

Принцип методу. Гемоглобін при взаємодії із бензидином та етилгідропіритом утворює продукт, що має жовте і зеленувато-коричневе забарвлення.

Обладнання. Вата, скарифікатори, предметні скельця, шліфоване скло, скляні палички, піпетки, груші, дозатори, кювета для забарвлення препаратів, секундомір, мікроскоп, рукавички.

Реактиви

1. Метанол.

2. Етиловий спирт – 70 % і 96 % розчини.

3. Бензидин.

4. Пергідроль – 30 % розчин.

5. Інкубаційна суміш – 12 мг бензидину розчиняють у 2 мл 96 % етилового спирту, додають 5 мл спиртового розчину пергідролю (0,5 мл 30 % розчину пергідролю розчиняють у 4,5 мл 70 % етилового спирту). Інкубаційну суміш готують безпосередньо перед використанням.

6. Азур ІІ-еозин або фарба Романовського-Гімза.

Матеріал. Препарати тканинних культур, суспензія клітин, мазки-відбитки тощо.

Хід роботи

Отримують кров шляхом скарифікації шкіри пальця. Виготовляють мазки крові (див. п. 2.1.2.8). Висушений мазок крові фіксують 10−20 хв у метанолі, висушують, вміщують на 5−15 хв в інкубаційну суміш. Промивають у проточній воді, висушують і забарвлюють азур ІІ-еозином (20−30 хв) чи за Романовським-Гімза.

Оцінка результатів. У клітинах, що містять гемоглобін, відбувається кольорова реакція з утворенням продукту, забарвленого від жовтого до зеленувато-коричневого кольорузалежно від вмісту у них гемоглобіну, у деяких випадках можливе легке забарвлення еозинофілів. Оцінку гемоглобіновмісних елементівна мазках проводять у режимі світлової мікроскопії за збільшення ×1 200 під імерсійною олією за шкалою +++, ++, +, 0. Для визначення клітин з позитивною пероксидазною реакцією на гемоглобін підраховують кількість клітин з різною інтенсивністю реакції (+++, ++, +, 0); всього рахують 1 000 клітин на мазку. За пропорцією визначають розподіл.

 

2.2.3.3. Забарвлення тотальних препаратів на гемоглобін солянокислим бензидином

Принцип методу. Гемоглобінвмісні клітини крові чи культури тканин при взаємодії із бензидином у присутності пероксиду водню та натрій ацетату утворюють продукт, що має синє забарвлення.

Обладнання. Вата, скарифікатори, предметні скельця, шліфоване скло, скляні палички, піпетки, груші, дозатори, кювета для забарвлення препаратів, секундомір, мікроскоп, рукавички.

Реактиви

1. Бензидин – 1 % спиртовий розчин солянокислого бензидину (1 г солянокислого бензидину розчиняють у 100 мл 96 % спирту).

2. Пероксид водню – 3 % розчин (готують безпосередньо перед використанням).

3. Натрій ацетат – 10 % водний розчин.

Матеріал. Препарати тканинних культур, суспензія клітин, мазки-відбитки тощо.

Хід роботи

Отримують кров шляхом скарифікації шкіри пальця. Виготовляють мазки крові (див. п. 2.1.2.8), висушують. До нативної нефіксованої культури тканини чи нефіксованого мазка крові додають 3−5 мл 1 % розчину солянокислого бензидину, через 30−40 с – 0,5 мл розчину пероксиду водню, потім (через 1−2 хв) ще 0,5 мл 10 % розчину натрій ацетату.

Оцінка результатів. В еритроїдних, гемоглобіновмісних колоніях, кластерах і окремих клітинах, які містять гемоглобін, відбувається кольорова реакція з утворенням продукту, забарвленого у синій колір. Оцінку гемоглобіновмісних елементів на мазках проводять у режимі світлової мікроскопії за збільшення ×1 200 під імерсійною олією за шкалою +++, ++, +, 0. Для визначення клітин з позитивною реакцією на гемоглобін підраховують кількість клітин з різною інтенсивністю реакції (+++, ++, +, 0); всього рахують 1 000 клітин на мазку. За пропорцією визначають розподіл.

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  3. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  4. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  5. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  6. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  7. S Визначення оптимального темпу роботи з урахуванням динаміки наростання втоми.
  8. VII. Прибирання робочих місць учнями (по завершенню роботи) і приміщення майстерні черговими.
  9. Аконність залишення засуджених у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування.
  10. Актуальні методи соціальної роботи
  11. Актуальність проблеми професійної етики соціальної роботи
  12. Алгоритм роботи прозорого моста




Переглядів: 468

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хід роботи | Визначення вмісту лужностійкого гемоглобіну

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.