Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Автоматизації холодильних машин торгового холодильного устаткування

У процесі вдосконалення засобів автоматизації холодильної техніки все більшого застосування набувають мікропроцесорні керуючі пристрої і системи. Їхні основні переваги –багатофункціона­льність (можливість вирішення за допомогою одного пристрою декількох задач); наявність функції пам’яті і можливість програму­вання роботи на певний відрізок часу; швидка візуалізація технологічних параметрів і зручне (у тому числі й дистанційне) керування ними з пульта; аварійна сигналізація при відхиленні від нормального режиму роботи; самодіагностика несправностей і гарні ергономічні і масогабаритні показники. Крім того, мікропроцесор "береже" машину, обмежуючи діапазон експлуатаційних параметрів, що задаються, за межі якого користувач не може вийти без знання спеціального пароля, встановленого на заводі-виготовнику, а також дозволяє підключити додаткові зовнішні пристрої – звукову чи світлову сигналізацію, центральний комп’ютер, датчик вологості повітря та ін.

Розглянемо типові функції мікропроцесорів, що керують робо­тою холодильної машини для невеликих камер закладів харчування. Програмувальні параметри поділяються на дві групи: ті, що задаються користувачем (закладом харчування) і ті, що задаються заводом (пусконалагоджувальною організацією). До першої групи належать: температура в камері та її диференціал; час між циклами відтавання, його тривалість і кінцева температура циклу; затримка включення вентиляторів повітроохолоджувача після відтавання; величина неприпустимих відхилень температури в камері від зада­ного значення; проміжок перед сигналом тривоги про неприпустиму тривалість (затягування) відтавання, чи у разі незамкнених дверей тощо. До другої групи належать такі параметри, як діапазон задання температури в камері (низько-, середньо- чи високотемпературний режим); затримка включення компресора після перезапуску; блокування показань дисплея під час відтавання; зміна пароля й інші параметри, які змінюються тільки спеціально навченим персоналом.

Панель керування такою машиною зазвичай оснащена рідко­кристалічним дисплеєм і кількома кнопками, при натисканні на які у різних комбінаціях можна як програмувати, так і здійснювати звичайні операції (включення світла в камері, примусовий запуск режиму відтавання, вимикання машини тощо.).

Поряд із гнучким керуванням важливе значення має автоматичний захист холодильного устаткування. На сьогодні, крім традиційних автоматичних вимикачів (захист від короткого замикання), теплових реле (захист від перевантаження), реле тиску і контролю змащення застосовується кілька нових приладів. До них відносяться: реле захисту від обриву чи перекосу фаз, затримка включення компресора на кілька хвилин після кожного примусового вимикання, моніторинг напруги живлення (тобто постійне його відстеження).

Тенденцією є використання багатофункціональної системи захисту. Хоча подібні пристрої і мають досить високу вартість, вони все ширше застосовуються при використанні дорогої і складної техніки.

 


Читайте також:

  1. VII. МАШИНОБУДІВНЕ КРЕСЛЕННЯ
  2. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  3. Автоматизація помпових станцій підкачування і перекачування. Охорона праці під час експлуатації систем автоматизації.
  4. Автоматичне регулювання кількості рідкого холодильного агента,
  5. Автоматичне регулювання кількості рідкого холодильного агента,
  6. Аеродинамічні властивості колісної машини
  7. Аналогові обчислювальні електронні машини.
  8. Анулювання торгового патенту
  9. БАГАТОКОВШОВІ ЕКСКАВАТОРИ. ВИЙМАЛЬНО-ТРАНСПОРТУЮЧІ МАШИНИ. КОМПЛЕКСИ МАШИН БЕЗПЕРЕРВНОЇ ДІЇ
  10. Безпека виробничого устаткування.
  11. Безпека праці під час експлуатації електронно-обчислювальних машин




Переглядів: 1122

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прилади непрямого регулювання температури | ХОЛОДИЛЬНІ АГРЕГАТИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.