У разі виявлення ОР приладом ВПХР використовувати індивідуальні засоби захисту (протигаз, захисний одяг, гумові рукавиці та ін.).
1. При визначенні ОР не допускати попадання зараженої проби на одяг, корпус приладу і складові частини приладу. У випадку попадання ОР на корпус або всередину приладу провести дегазацію. Дегазацію проводити з дотриманням правил, визначених в інструкції щодо роботи з індивідуальним дегазаційним пакетом.
2. Забороняється проводити дегазацію поблизу відкритого вогню під час використання як розчину бензину, гасу та інших легкозаймистих рідин.
3. При розкритті ІТ не допускати порізів рукавиць та рук.
4. Грілку з патронами використовувати при температурі не вище 15°С (реакція протікає дуже бурхливо, можливий викид рідини із патрона).
5. Забороняється залишати прилад або патрони для грілки у зв’язку з можливістю розбивання ампул із спрацювання патронів.
6. При попаданні рідини із патрона на відкриті ділянки шкіри негайно промити їх великою кількістю води.
Підготовка приладу до роботи
Підготовку ВПХР до роботи проводить хімік-розвідник перед виходом на ділянку зараження.
Для підготовки ВПХР до роботи необхідно:
звільнити предмети комплектування від упаковки;
перевірити наявність предметів комплектування і терміни їх придатності згідно з паспортом;
перевірити герметичність насоса;
вставити в ліхтарик елемент і перевірити його включенням;
пристебнути до корпуса ВПХР плечовий ремінь.
У похідному положенні прилад слід носити на лівому боці та закріпляти тасьмою навколо пояса. Під час роботи прилад переміщують вперед.
Для перевірки герметичності насоса необхідно:
вставити в гніздо головки нерозкриту індикаторну трубку (будь-яку), трубка повинна легко входити в отвір гнізда, а витягуватися з деяким зусиллям;
відтягти рукоятку штока до упору і після 3-5 сек плавно, але швидко відпустити її, не допускаючи удару рукоятки об циліндр.
Насос герметичний, якщо рукоятка намагається повернутися у початкове положення.