Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Танковий дегазаційний комплект (ТДП)

Танковий дегазаційний комплект призначений для часткової дегазації танків, бойових машин піхоти (БМП) і бронетранспортерів. Комплект складається з двох танкових дегазаційних приладів (ТДП), зарядного пристрою, хомутів для закріплення приладів на об'єкті, лійки і комплекту ЗІП. На п'ять комплектів надається також кухоль місткістю 0,8 л (мал. 78). Прилад ТДП є основною частиною комплекту. Він складається з балона місткістю 2,0 л з вентилем, розпилювачем і відкидною ручкою. У нижній частині балона є заливний отвір, який закритий гвинтовою проб­кою. Принцип дії приладу полягає в розпилюванні дегазаційної рецептури стислим повітрям, що є в приладі під тиском 8-10 кгс/см2.

Мал. 78 Танковий дегазаційний комплект ТДП:

1 – автономний прилад; 2 – розпилювач; 3 – вентиль; 4 – запобіжний клапан; 5 – ручка; 6 – хомут; 7 – заливний отвір з пробкою; 8 – лійка; 9 – ЗІП; 10-зарядний пристрій;

11 – кухоль

Прилад заповнюється полідегазуючою рецептурою типу РД або РД-2 під стислим повітрям силами екіпажу (обслуги) бронеоб'єкта безпосередньо в підрозділах перед боєм (маршем).

Для спорядження приладу рецептурою необхідно: відвернути пробку заливного отвору ключем 17x19 з комплекту водійського інструменту; закрити вентиль приладу, вставити в заливний отвір лійку; тримаючи прилад вертикально, залити два мірні кухлі рецептури, тобто 1,6 л.

За відсутності штатних засобів заливку рідини проводити до припинення її виходу в заливний отвір; ввернути пробку в заливний отвір і щільно затягти ключем.

Для спорядження приладу стислим повітрям необхідно під'єднати зарядний пристрій до крану відбору повітря або безпосередньо до повітряного балону системи пуску двигуна, зняти з розпилювача приладу запобіжний ковпачок; тримаючи прилад вентилем униз, приєднати його до вільного кінця зарядного пристрою, відкрити вентиль повітряного балона пуску двигуна; при появі характерного звуку, відпрацювання запобіжного клапана, відкрити вентиль приладу (при цьому тональність звуку зміниться), через 5-15 сек (звук набирає початкову тональність) закрити вентиль приладу, а потім вентиль повітряного балону; від'єднати прилад від зарядного пристрою, перевірити наявність стислого повітря приладу, для чого, тримаючи прилад вентилем уверх, відкрити його на 1 сек (поява з розпилювача дрібнорозпилюваного струменя рідини свідчить про наявність повітря в приладі), щільно закрити вентиль приладу і накрутити на штуцер розпилювача запобіжний ковпачок.

Часткова дегазація БМП проводиться за допомогою табельного комплекту ТДП з метою гарантувати безпечний вихід екіпажу з зараженого бронеоб'єкта і наступну його експлуатацію.

В обробці беруть участь два члени екіпажу, які виймають споряджені завчасно прилади з кріплень (всередині об'єкта) і знімають запобіжний ковпачок з розпилювача. Потім, тримаючи прилад вентилем уверх за відкидну ручку, з нахилом не більше 60°, відчиняють вентиль приладу і направляють дрібнорозпилювальний струмінь рідини на поверхню, яка обробляється. Зрошення проводять на відстані 0,2-0,5 м таким чином, щоб з поверхні стікала видима плівка рідини. Час повного спорожнення приладу становить 2-4 хвилини, а поверхня, що підлягає обробці, близько 5 м. Необхідно враховувати, що в міру витрати рідини тиск повітря приладу падає, швидкість обробки уповільнюється від 3 м2/хв на початку до 1 м2/хв у кінці. Отже, перший метр поверхні обробляється за 15-20 сек, а останній – за 1-15 хв.

При частковій дегазації БМП (БМД) обробляються: люки командира і механіка-водія, лівий боковий схил башти, частина бокової площадки; опорний коток (для виходу командира, оператора і механіка-водія), місце установки ПТУР, задні двері десанту.

Основні ділянки БМП, що підлягають частковій дегазації, показано на мал. 79.

Мал. 79 Основні ділянки БМП, що підлягають частковій дегазації

 


Читайте також:

  1. Автомобільний комплект для спеціальної обробки військової техніки ДК-4К
  2. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  3. Дегазаційний пакет порошковий ДПП
  4. За конструктивними особливостями фритюр-ниці поділяють на секційно-модульні та ті, які входять до комплекту малогабаритного обладнання.
  5. За якими параметрами комплектують поршні при ремонті циліндро-поршневої групи?
  6. Загальновійськовий захисний комплект ОЗК
  7. Збройні Сили України. Комплектування і військова служба в Збройних Силах України
  8. Індивідуальний комплект для спеціальної обробки
  9. Комісіонування чи система комплектації
  10. Комплект дегазації зброї і обмундирування ІДПС-69
  11. Комплект документів на технологічний процес відновлення деталі
  12. Комплект ДП-22-В




Переглядів: 2288

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дегазаційний пакет порошковий ДПП | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.