Облікова інформація як частина економічної інформації має ряд особливостей:
– Безперервність (зумовлена, з одного боку, великим числом взаємопов’язаних і взаєдіючих елементів внутрішнього характеру, а з іншого – місцем підприємства в загальній системі економіки, складовою частиною якою вона є.
– Циклічність (облікова інформація зазнає однакової обробки за одні і ті ж часові періоди, але її зміст і числове наповнення змінюються.
– Масовість (наявність однорідних масових арифметичних операцій при обробці.
– Суттєвість (не потрібно втрачати час на облік незначних факторів).
– Складність розрахунків (середня кількість арифметичних, логічних і інших дій, що доводяться на одну форму показника, і чим вони складніші, тим більше часу потрібно на автоматизацію даної задачі або комплексу задач).
Відображення виробничого-господарської діяльності за допомогою облікової інформації можна розглядати як модель виробництва.
На формування облікової інформації впливає методологія бухгалтерського обліку. Структуру інформаційної системи бухгалтерського обліку визначають такі методологічні принципи, як рахунки та подвійний запис, баланс та інші. Ними позначається організація інформаційних процедур, зокрема обчислювальна обробка та використання облікової інформації. Особливості облікової інформації відображаються і в інформаційних задачах бухгалтерського обліку, сутність рішення яких полягає у визначенні зведено-підсумкових величин із встановленими групувальними ознаками.
Характерною особливістю облікової інформації є безперервність її обробки, оскільки вона відображає складний об’єкт регулювання.